fot. Pho3nix Foundation/Facebook
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Szkoła Podstawowa nr 3 ze Skarżyska-Kamiennej zajęła pierwsze w akcji Pho3nix Active School, zdobywając tytuł Najaktywniejszej Szkoły w Polsce. Akcję zorganizowała fundacja Pho3nix Foundation założona przez Sebastiana Kulczyka.

Akcja Pho3nix Active School trwała od 6 do 14 kwietnia 2021 roku i polegała na tym, aby zrobić w tym czasie jak najwięcej kroków. Do zliczania kroków służyła specjalna aplikacja. W akcji wzięło udział 426 szkół z całej Polski.

Do akcji zgłosiła się skarżyska Trójka, będą częścią Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, a wzięło w niej udział, jak informuje Małgorzata Skuza, pracownik szkoły, ponad stu uczniów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Jesteśmy zaskoczeni, że my, taka mała i trochę zapomniana szkoła, z małego w sumie Skarżyska pokonała tyle innych szkół w Polsce. Wspieraliśmy się i motywowaliśmy nawzajem. Dzieci są przeszczęśliwe, nauczyciele, dyrektor i rodzice również – dodaje Małgorzata Kądziela, nauczycielka szkoły.

Uczniowie SP 3 w Skarżysku zrobili w sumie ponad 15 milionów kroków, co dało im zwycięstwo w kraju.

Szkoła już otrzymała gadżety sportowe przy okazji akcji, a  za zwycięstwo zarówno szkoła jak i uczniowie otrzymają nagrody.

Pho3nix Foundation to organizacja społeczna stworzona przez Sebastiana Kulczyka, jednego z najbardziej majętnych Polaków, syna nieżyjącego Jana Kulczyka, kiedyś najbogatszego Polaka. Fundacja wspiera uzdolnione sportowo dzieci, dla których ograniczenia materialne są przeszkodą w osiąganiu sportowych sukcesów.

Gratulacje!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to