Jak dobrze mieć sąsiada! W Skarżysku ruszył cykl spotkań międzysąsiedzkich

4738
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Fundacja Ludzie z Natury zorganizowała pierwsze spotkanie w cyklu „Jak dobrze mieć sąsiada”. Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej spotykają się ze sobą na piknikach. Wspólnie bawią się i dorośli, i dzieci.

Popołudnie, delikatny wiatr, zza chmur wygląda słońce. Na podwórku stoją już stoły przykryte białym obrusem, krzesła. W tle słychać muzykę. Sąsiedzi się schodzą. Każdy ma ze sobą jakieś przekąski, sałatki, kiełbaski na grilla. Witają się uśmiechem, zaczynają rozmawiać, śmieją się. Bije od nich radość, spokój…

Tak wyglądają właśnie pikniki międzysąsiedzkie „Jak dobrze mieć sąsiada” zainicjowane z okazji przypadającego 26 maja Europejskiego Dnia Sąsiada. Udało się zebrać mieszkańców, żeby po prostu ze sobą spędzili czas, zatrzymali się na chwilę i porozmawiali.

To spotkania ludzi, którzy mieszkają obok siebie. Niby całkiem zwyczajna rzecz, a jednak nie do końca. Bo w tej całej bieganinie dnia codziennego, nawet jak się uda wpaść na siebie na korytarzu, to kto jeszcze ma czas, żeby zamienić ze sobą choć parę słów? Odzew ze strony mieszkańców był niesamowity. I ta radość, i wdzięczność za stworzenie przestrzeni do spotkania! To nas uskrzydla i daje kopa do dalszych działań. Każde ze spotkań ma inny charakter. Na przykład, podczas jednego przeprowadziliśmy konsultację społeczną i przedstawiliśmy mieszkańcom projekt utworzenia miniogrodu z ławeczką.Agata Klimek, wiceprezeska Fundacji Ludzie z Natury i inicjatorka spotkań
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dotychczas odbyły się dwa pikniki: na Paryskiej oraz pod blokiem Piłsudskiego 44. Planowane są kolejne. W sumie w okresie wakacyjnym ma odbyć się pięć takich spotkań. I jak zapewnia jedna z członkiń fundacji:

To dopiero początek. Chcemy, aby mieszkańcy sami podejmowali inicjatywę zorganizowania takich spotkań. Dlatego też planujemy udostępnianie chętnym zespołom sąsiedzkim stołów, krzeseł oraz wsparcie w organizacji tego typu wydarzeń. Zapraszamy do kontaktu.

Inicjatywa ta jest współfinansowana przez Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych im. Grzegorza Łapaja. W organizację zaangażowany był również lokalny zarządca nieruchomości firma Klimek Nieruchomości Sp. z o.o.