Strategie gamingowe: Jak mądrze korzystać z gier online

499
Image by THAM YUAN YUAN from Pixabay
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Gry online są dziś niewątpliwie fenomenem na skalę światową pod względem potencjału rozrywki, jaką oferują. Dziś gracze mają do dyspozycji wiele różnego rodzaju gier online dostępnych na różnych platformach, od komputerów po konsole. League of Legends, CS:GO, EA Sports FC, Rust czy Sizzling Hot online — to tylko kilka najpopularniejszych przykładów znanych i lubianych gier online, które cieszą się bardzo dużą popularnością. W rzeczywistości w świecie gier online jest tak dużo różnych tytułów, że dla każdego gracza znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego wymaganiom i preferencjom.

Choć gry online są aktualnie na wyciągnięcie ręki dla każdej osoby, a samo granie zapewnia ogromne pokłady frajdy i przyjemności, to gaming online jest dziś czymś więcej niż tylko zwykłym graniem w gry. Co prawda finalnie jest to zawsze zabawa, to jednak nierzadko wymaga odpowiedniej strategii gry i inteligentnego korzystania z gier online, aby zagwarantować sobie nie tylko maksymalną satysfakcję z gry, ale także szansę na osiągnięcie sukcesu. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych strategii gamingowych, które pozwalają czerpać z gier online wszystko, co najlepsze.

Wyznaczanie celu gry

Niewątpliwie najważniejszym aspektem w zakresie maksymalizacji wrażeń z rozgrywki w gry online,jest jasne określenie, czego tak naprawdę od niej oczekujemy. Przed każdą sesją gry należy więc określić, jakie są nasze cele, tak aby dokładnie wiedzieć, do czego dążymy, dzięki czemu będziemy mogli poczuć pełną satysfakcję z gry i nie będziemy uważali, że tracimy czas. Istnieją 3 najważniejsze cele gamingu:

  • wygrana — naszym celem jest dążenie do zwycięstwa, z pominięciem wszystkich innych aspektów (dotyczy to przede wszystkim FPS-ów i gier sportowych);
  • doskonalenie umiejętności — nie zwracamy uwagi na wynik gry, tylko bacznie obserwujemy postępy w naszych umiejętnościach i podczas każdej sesji gry staramy się je przenosić na coraz to wyższy poziom;
  • zabawa — nie liczy się ani wynik rozgrywki, ani to, czy z dnia na dzień stajemy się coraz lepsi, bo jedyne, na czym nam zależy, to czysty fun z gry i tylko to ma znaczenie.

Korzystanie ze strategii wyznaczania celu niesie ze sobą wiele korzyści dla graczy, a najważniejsze z nich to fakt, że mając jasny cel, rozgrywka będzie niezwykle płynna i satysfakcjonująca. Wyznaczone cele pozwolą na skupienie się w 100% na danym aspekcie gry, który sprawia nam największą przyjemność, a także umożliwia podejmowanie inteligentniejszych decyzji.

Poznawanie gry od podstaw


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Granie w gry online potrafi bardzo szybko przerodzić się z czegoś niezwykle przyjemnego w coś bardzo, ale to bardzo frustrującego. Najczęstszym tego powodem jest nieznajomość podstaw gry, bo to niewiedza rodzi frustrację. Gracze bardzo często pomijają w grach online wszelkiego rodzaju samouczki, bo spieszno im do zasadniczej rozgrywki. To duży błąd, bo każda gra ma swoje własne, unikalne mechaniki, a brak znajomości ich podstaw, sprawia, że tak naprawdę nigdy nie poczujemy pełnej satysfakcji z rozgrywki, bo zwyczajnie nie będziemy mieć wiedzy, co tak naprawdę dana gra oferuje.

Dlatego bez względu na to, jak prosta wydawałaby się nowa gra online, w którą zamierzamy zagrać, zawsze warto najpierw poświęcić chwile na dokładne zapoznanie się z samouczkiem, przygotowanym przez twórcę gry. Jeśli bezpośrednio w grze nie ma żadnych konkretnych instrukcji względem podstaw — co w dzisiejszych czasach jest rzadkością — to warto poszukać materiałów w internecie, np. gameplayów na YouTube’ie. Ta wiedza może zapewnić nie tylko przewagę w grze, ale przede wszystkim pozwoli uzyskać w 100% satysfakcjonujące doświadczenia z gry.

Dostosowywanie się do mety

Gry online, z racji swojej charakterystyki, nieustannie ewoluują, bo deweloperzy co rusz wypuszczają nowe aktualizacje, które nierzadko potrafią wywrócić rozgrywkę o 180 stopni, sprawiając, że gracze muszą „uczyć się” gry od nowa. Dlatego zanurzając się w świat gier online, trzeba mieć oczy szeroko otwarte, bo tutaj co chwilę coś się zmienia.

Jeśli więc zależy nam na tym, aby zapewnić sobie najlepsze możliwe wrażenia z gry i pozostać konkurencyjnym, konieczne jest nieustanne śledzenie najnowszych aktualizacji. Musimy być cały czas przygotowani na to, że jakiś kluczowy element w naszej ulubionej grze online z dnia na dzień może dostać „nerfa”, czyli może zostać osłabiony, lub „buffa”, czyli wzmocniony.

Nerfy i buffy sprawiają, że cała meta w grze, czyli swego rodzaju trendy, np. w zakresie najbardziej OP (overpowered) bohaterów, zagrań lub broni, diametralnie się zmieni i niektóre wybory będą już po prostu nieopłacalne, bo pojawią się rzeczy silniejsze i lepsze. Mając bieżącą wiedzę w tym zakresie, możemy odpowiednio reagować na zachodzące zmiany, pozostając ciągle w grze.

Respekt do innych graczy

Gry online to w większości przypadków rywalizacja — solo lub w zespole. Choć rywalizacja ta odbywa się przez internet i od innych graczy dzielą nas nierzadko tysiące kilometrów, to warto zachować sportową postawę. Zarówno przeciwników, jak i sojuszników należy traktować z szacunkiem, bez względu na to, jak prezentuje się wynik rozgrywki. Nie warto w ironiczny sposób wytykać błędów swoim sojusznikom, ani też śmiać się z przeciwników, gdy ich pokonamy. Respekt do innych graczy zapewni wszystkim przyjemniejsze doświadczenia z gry.