Surrealizm Ryszarda Rosińskiego i koncert Haze Acoustic Trio – zapraszamy na malarsko-muzyczną ucztę

2214
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku zaprasza na wystawę obrazów Ryszarda Rosińskiego pt. „Surrealizm”. Po koncercie odbędzie się koncert zespołu bluesowo-rockowego Haze Acoustic Trio.

Wernisaż odbędzie się 1 września 2018 r. (sobota) o godz. 18.00 w Nowej Galerii MCK, a koncert Haze Acoustic Trio o godz. 19.00 w patio MCK. Wstęp jest wolny.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Wystawa będzie czynna do 22 września 2018 r. w godzinach otwarcia MCK. Wstęp wolny.

Ryszard Rosiński urodził się w 1956 roku w Skarżysku, gdzie mieszka i tworzy. Indywidualista, który porzucił sztywne kanony uczelni i rozpoczął działalność jako artysta niezależny. Być może dzięki temu jego nieskażone malarstwo wyróżnia się oryginalnością i świeżością. Nie jest zwolennikiem hasła „sztuka dla sztuki”, a perfekcyjny warsztat nie przesłania głębokich przemyślanych treści, tworząc specyficzny nastrój niepokojącej melancholii, ubranej w statyczną formę.

Artysta dotychczasowymi wystawami przyzwyczaił swoich odbiorców do obrazów surrealistycznych, w mrocznym psychodelicznym klimacie. Jego twórczość nawiązuje – właśnie poprzez symbole elementy kosmicznej wręcz fantastyki – do podstawowych problemów jednostki ludzkiej i współczesnej cywilizacji z jej licznymi zagrożeniami. Poza głównym nurtem swojej twórczości z powodzeniem uprawia również malarstwo pejzażowe.

Haze Acoustic Trio to laureaci najważniejszych festiwali w Polsce m. in. Blues Express w Zakrzewie, Festiwal Thanks Jimi, Blues nad Bobrem, Rawa Blues czy Rockowisko. Koncertowali na deskach Warszawskiej Stodoły, Hard Rock Cafe, łódzkiej wytwórni Toya Studios oraz Spodka w Katowicach. Uczestniczyli w wielu trasach koncertowych, zagrali setki koncertów, w tym na zlotach motocyklowych w kraju i za granicą.

Zespół Haze Acoustic Trio tworzą:

  • Krzysztof Młudzik (zespół Blue Haze) – gitara akustyczna, wokal
  • Jacek Urlik (zespół Tipsy Drivers) – harmonijka ustna, wokal
  • Dawid Młudzik (zespół Fala Lamentu) – instrumenty perkusyjne, wokal

Wystawa i koncert to wydarzenia towarzyszące III Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w Skarżysku-Kamiennej. Inną imprezą towarzyszącą będzie Festiwal Smaków i Kolorów.

ryszard rosinski surrealizmhaze acoustic trio koncert skarzysko

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie Pan Ryszard jest fantastycznym artystą.Żałuję, że nie posiadam chociaż ułamka Jego talentu.

Comments are closed.