Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Festyn Święto Pieczonego Ziemniaka przy SP 9 na osiedlu Pogorzałe w Skarżysku-Kamiennej odbył się zgodnie z wieloletnią tradycją – już po raz jedenasty. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, z tytułowymi pieczonymi ziemniakami włącznie.

Zapraszamy na Święto Pieczonego Ziemniaka 2021 w Skarżysku-Kamiennej:

Święto Pieczonego Ziemniaka wraca! Pogorzałe zaprasza całe Skarżysko do wspólnej zabawy

 

Święto Pieczonego Ziemniaka na Pogorzałym ma szczęście do pogody. Choć początek dnia był pochmurny, na czas festynu wyszło słońce, co jeszcze bardziej uprzyjemniło zabawę.

Z myślą o najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji – dmuchańce Krainy Szczęścia, saturator wodociągów miejskich, stoisko Muzeum im. Orła Białego i PKP PLK, konkursy z nagrodami, malowanie buziek i włosów, loterię fantową oraz mnóstwo zabaw.

Na boisku odbył się turniej piłki nożnej, w szkole – turniej tenisa stołowego, a można też było pograć w szachy. Młodzi strażacy z osiedla Książęce dali pokaz pierwszej pomocy, a z pokazem karate, boksu i gimnastyki wystąpiła Akademia Holistyczna.

Na wszystkich czekał też oczywiście poczęstunek. Poza pieczonymi ziemniakami były kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, żurek, pierogi oraz mnóstwo ciast i innych słodkości. Dochód z ich sprzedaży wesprze finanse szkoły.

Święto Pieczonego Ziemniaka nie może się obejść bez muzyki – dla obecnych rockowe i metalowe hity grał zespół Several.

Na coroczny festyn rodzinny Święto Pieczonego Ziemniaka zaprasza Szkoła Podstawowa nr 9 oraz prowadzące ją obecnie Stowarzyszenie Nasze Pogorzałe.

 

Więcej zdjęć: Festyn rodzinny Święto Pieczonego Ziemniaka 2019 – Pogorzałe, Skarżysko-Kamienna

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here