REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Festyn Święto Pieczonego Ziemniaka przy SP 9 na osiedlu Pogorzałe w Skarżysku-Kamiennej odbył się zgodnie z wieloletnią tradycją – już po raz jedenasty. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, z tytułowymi pieczonymi ziemniakami włącznie.

Zapraszamy na Święto Pieczonego Ziemniaka 2021 w Skarżysku-Kamiennej:

Święto Pieczonego Ziemniaka wraca! Pogorzałe zaprasza całe Skarżysko do wspólnej zabawy

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Święto Pieczonego Ziemniaka na Pogorzałym ma szczęście do pogody. Choć początek dnia był pochmurny, na czas festynu wyszło słońce, co jeszcze bardziej uprzyjemniło zabawę.

Z myślą o najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji – dmuchańce Krainy Szczęścia, saturator wodociągów miejskich, stoisko Muzeum im. Orła Białego i PKP PLK, konkursy z nagrodami, malowanie buziek i włosów, loterię fantową oraz mnóstwo zabaw.

Na boisku odbył się turniej piłki nożnej, w szkole – turniej tenisa stołowego, a można też było pograć w szachy. Młodzi strażacy z osiedla Książęce dali pokaz pierwszej pomocy, a z pokazem karate, boksu i gimnastyki wystąpiła Akademia Holistyczna.

Na wszystkich czekał też oczywiście poczęstunek. Poza pieczonymi ziemniakami były kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, żurek, pierogi oraz mnóstwo ciast i innych słodkości. Dochód z ich sprzedaży wesprze finanse szkoły.

Święto Pieczonego Ziemniaka nie może się obejść bez muzyki – dla obecnych rockowe i metalowe hity grał zespół Several.

Na coroczny festyn rodzinny Święto Pieczonego Ziemniaka zaprasza Szkoła Podstawowa nr 9 oraz prowadzące ją obecnie Stowarzyszenie Nasze Pogorzałe.

 

Więcej zdjęć: Festyn rodzinny Święto Pieczonego Ziemniaka 2019 – Pogorzałe, Skarżysko-Kamienna

 

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to