Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na tę imprezę czekają nie tylko zapaleni żeglarze i nie tylko mieszkańcy Skarżyska. Nie brakuje osób spoza naszego miasta oraz takich, które po prostu lubią się dobrze bawić. A SzantySkar, czyli Skarżyskie Spotkania z Piosenką Żeglarską, to gwarancja świetnie spędzonego czasu.

Na scenie klubu Semafor wystąpiły trzy kapele, wszystkie już dobrze znane skarżyskiej publiczności z występów na poprzednich edycjach. Old Marinners, czyli gospodarze, znani są jeszcze lepiej, bo występują na swoim terenie bardzo często.

Publikę rozgrzali Sąsiedzi, czyli zespół z Gliwic nieograniczający swojego repertuaru do muzyki rodem z pokładów żaglowców. Wykonują też, i tak samo zrobili w Skarżysku, folk i muzykę dawną. Śląski rodowód muzyków również ma odzwierciedlenie w ich melodiach.

Po Sąsiadach przyszła kolej na zespół North Cape. Ten męski kwintet za instrumentarium ma jedynie własne struny głosowe. Oni również zafundowali publiczności podróż po całym świecie i również nie ograniczali się do melodii związanych z morzem.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Na koniec przyszła kolej na gospodarzy, czyli połączone siły Skarżyska i Suchedniowa. Wszyscy obecni w klubie świetnie bawili się przy dobrze znanych nam melodiach z pokładów okrętów czy portowych tawern, które zagrał zespół Old Marinners.

Organizatorzy, czyli Towarzystwo Żeglarskie „Sterna”, gorąco zachęcali do wsparcia jeszcze jednej z ich licznych inicjatyw. Tą jak do tej pory największą jest „Łódka dla Skarżyska”.

Sterna chce zakupić własną łódź, która będzie służyć mieszkańcom Skarżyska do nauki żeglarstwa. W ten sposób jeszcze więcej osób będzie miało szansę zarazić się ciekawą pasją, jaką niewątpliwie jest żeglarstwo. Każdy, kto chce wesprzeć naszych żeglarzy może wpłacić dowolną kwotę na konto: Bank PEKAO S.A. 34 1240 1402 1111 0010 6892 3067 o treści: „Darowizna-łódka dla Skarżyska lub poprzez portal zrzutka.pl: