„Lubię być” – szkoła muzyczna dała piękny koncert karnawałowy

1641
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Uczniowie, absolwenci, nauczycieli i przyjaciele Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpili z koncertem karnawałowym „Lubię być”. Zapełniona do ostatniego miejsca widownia Miejskiego Centrum Kultury nagrodziła występujących gorącymi oklaskami.

Koncert odbył się nie w sali koncertowej szkoły muzycznej, a w Miejskim Centrum Kultury. Było to bardzo dobre posunięcie, ponieważ ponad dwukrotnie pojemniejsza sala była zapełniona do ostatnich miejsc.

Repertuar, jaki zaprezentowali muzycy, był bardzo zróżnicowany. Zawierał świetnie i mniej znane widowni utwory. Znalazło się też miejsce na utwór skomponowany specjalnie na tę okazję – właśnie o tytule „Lubię być”. Jego autorem jest nauczyciel szkoły Włodzimierz Sojka.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Każdy z wykonywanych utworów miał być w zamierzeniu rozwinięciem tytułu koncertu. Prowadząca koncert dyrektor szkoły Ewa Krakowiak wiedziała, że publiczność lubi być zaskakiwana i również wystąpiła. Zaśpiewała piosenkę „Lubię być szczęśliwa”.

Dochód z koncertu szkoła przeznaczy między innymi na tegoroczny piknik muzyczny, który, podobnie jak zeszłoroczny Piknik Moniuszkowski, odbędzie się na terenie szkoły.

Koncert zorganizowali wspólnie Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Skarżyskiej Szkoły Muzycznej „ProQltura”. Patronat nad koncertem objął prezydent miasta Konrad Krönig.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here