Targi pracy: Dużo ofert pracy, szczególnie dla osób z wykształceniem technicznym

3064
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ponad 20 firm zaoferowało blisko 500 miejsc pracy na targach, które towarzyszyły Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu.

Wśród pracodawców były zarówno firmy, które już na dobre wpisały się w naszą lokalną rzeczywistość, jak i te, które właśnie w Skarżysku zainwestowały i kompletują kadrę. Były też firmy z regionu szukające chętnych do pracy wśród mieszkańców naszego miasta.

W opinii organizatora targów, czyli skarżyskiego Powiatowego Urzędu Pracy, największym powodzeniem cieszyła się oferta Mesko, czyli firmy, która istnieje już ponad 90 lat. Mesko w ostatnim czasie znów przyjmuje wielu pracowników. W tym roku pracę znalazło tam już ponad 200 osób, a poszukiwane są kolejne, zarówno do pracy w Skarżysku, jak i oddziałów w innych miastach. Najbardziej poszukiwani są technolodzy. Dział kadr Mesko zaleca jednocześnie młodym ludziom naukę na kierunkach technicznych. Już nawet absolwenci techników znajdą pracę w Mesko.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Dynamicznie rozwija się też firma Toolmex Truck z Szydłowca, wyłączny dystrybutor wózków widłowych Hyundai na Polskę. Ta firma również poszukuje osób z wykształceniem technicznym, jednocześnie oferując szkolenia. Jak przekonuje Katarzyna Niewęgłowska, specjalista ds. kadr, jej firma jest w stanie przyjąć bardzo dużą liczbę osób.

Pracowników poszukują również firmy, które są obecnie w Skarżysku od niedawna. Jedną z nich jest Pres Mebel, producent mebli, który szczególnie poszukuje tapicerów i oferuje im godziwe zarobki. Jak informują przedstawiciele firmy, tapicer jest w niej stanowiskiem wiodącym i generuje wiele kolejnych miejsc pracy, dlatego Pres Mebel jest w stanie przyjąć nawet kilkaset osób.

Inną nową w Skarżysku firmą jest Linga Expo, która wykupiła hale po dawnej fabryce obuwia Fosko i tam będzie produkować stanowiska wystawiennicze, co jest jej specjalnością. Firma chce być krajowym liderem w swojej branży i poszukuje wśród skarżyszczan osób, które jej w tym pomogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here