REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ruszyła kolejna, szósta już, edycja akcji grantowej Tesco „Decydujesz, pomagamy” i wkrótce zacznie się głosowanie. Startują w niej również organizacje z Suchedniowa i Skarżyska i w naszych miastach też będzie można głosować.

Głosowanie w akcji „Decydujesz, pomagamy” już się zakończyło. Kliknij i zobacz wyniki:

Zakończyło się głosowanie w akcji grantowej Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Poznaliśmy zwycięzców

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W szóstej edycji akcji grantowej „Decydujesz, pomagamy” sieci handlowej Tesco biorą udział trzy organizacje – dwie ze Skarżyska i jedna z Suchedniowa:

  • Klub siatkarski Gala Skarżysko-Kamienna
  • Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” ze Skarżyska
  • Sekcja badmintona Orlicza Suchedniów

Zdobyte pieniądze chcą przeznaczyć na organizację rozmaitych wydarzeń. Oto ich pomysły na wykorzystanie grantu:

Gala Skarżysko-Kamienna – Siatkarski Dzień Dziecka
Projekt pozwoli stworzyć nowe grupy siatkarskie, które przez lata będą dawały satysfakcję z wprowadzania ich w dorosłą siatkówkę oraz pokaże, że to zadanie pozwoliło osiągnąć zakładane cele, sportowe i wychowawcze. Gala chce pracować dla dzieci, zachęcać ich, namawiać, prowadzić zajęcia, zapewniać warunki do uprawiania siatkówki. Tego typu rozgrywki są najlepszym sposobem na dotarcie do szerokiej rzeszy dzieci, młodzieży i rodziców przyszłych zawodniczek.

Orlicz Suchedniów – Akademia Badmintona od Juniora do Seniora
To, że sporty rakietowe są najlepsze dla organizmu, a ludzie je uprawiający zachowują sprawność na dłużej amerykańscy naukowcy odkryli dopiero niedawno, ale w Suchedniowie wiedzą to, już od pół wieku. Program pozwoli dzieciom i ich opiekunom (rodzicom, dziadkom, rodzeństwu) na uczestniczenie we wspólnych treningach badmintona, pod okiem trenerów i na uczestniczeniu w warsztatach z dietetykiem i fizjoterapeutą. Program zakończymy turniejem rodzinnym i wspólnym, zdrowym śniadaniem na trawie.

Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” – Klub Wolontariusza „Przyjaciele”
Projekt realizowany będzie przez Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy Móc” w Skarżysku-Kamiennej. Skierowany będzie do dzieci, młodzieży i seniorów lokalnej społeczności. Przeszkoleni, młodzieżowi wolontariusze będą pomagać dzieciom w nauce, seniorom organizować czas wolny, integrować pokolenia. Działania wpłyną na kształtowanie tolerancji, życzliwości oraz wzajemnego zaufania społecznego i chęci pomagania innym.

Kiedy rusza głosowanie?

Głosowanie w szóstej edycji akcji Tesco rozpocznie się 21 stycznia i potrwa do 17 lutego 2019 roku. Od poprzedniej edycji każdy z trzech podmiotów zakwalifikowanych do konkursu dostaje grant. Od miejsca w głosowaniu zależy jego wysokość:

  • 1. miejsce – 5000 złotych
  • 2. miejsce – 3000 złotych
  • 3. miejsce – 1000 złotych

Wyniki głosowania poznamy w marcu br.

Jak głosować w akcji „Decydujesz, pomagamy”?

Głosowanie odbywać się będzie w sklepach sieci Tesco w Skarżysku i Suchedniowie:

  • Spółdzielcza, Skarżysko
  • Piłsudskiego, Skarżysko
  • Zagórska, Suchedniów

Przy kasie każdy z klientów powinien otrzymać żeton, który należy wrzucić do odpowiedniej urny zlokalizowanej w pobliżu kas. Na urnach znajduje się informacja o projektach i wyniki głosowania w poszczególnych tygodniach jego trwania.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że sieć handlowa Tesco zamknie sklepy w Skarżysku w najbliższym czasie, ale według informacji uzyskanych od Tesco, raczej na pewno nie nastąpi to przed końcem głosowania.

Gala i SAZON już wygrywały

W poprzedniej edycji konkursu wygrała Gala Skarżysko, która zorganizowała Rodzinną Olimpiadę Siatkarską. Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” również było triumfatorem konkursu, w 2017 roku, a za zdobyte środki zorganizowano Skarżyski Klub Seniora.

Zachęcamy do głosowania.