Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Szkoła Podstawowa nr 9, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”(SAZON) oraz suchedniowski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci to organizacje z naszego regionu, które starają się o grant w wysokości 5 tysięcy złotych fundowany przez Tesco oraz Fundację „Tesco Dzieciom”.

Konkurs Tesco „Decydujesz, pomagamy” już się zakończył.
Kliknij tutaj, aby poznać wyniki.

Jest to już druga edycja akcji „Decydujesz, pomagamy”, w której klienci sklepów Tesco swoimi głosami decydują, który pomysł na akcję społeczną otrzyma wsparcie finansowe. W tym roku do akcji zakwalifikowały się trzy organizacje ze Skarżyska i okolic:

 • Szkoła Podstawowa nr 9 – osiedle Pogorzałe, Skarżysko
  Projekt „Zdrowo żyjemy, bo wiemy, co jemy”
  Uczniowie szkoły, dzieci z osiedla oraz ich rodziny wezmą udział w warsztatach kulinarnych. Nauczą się nie tylko gotować, ale przede wszystkim dowiedzą się, jak przygotowywać wartościowe i zdrowe posiłki. Będzie to też okazja, aby nauczyć doceniać się znaczenie wspólnych rodzinnych posiłków.
 • Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”(SAZON), Skarżysko
  Projekt „Skarżyski Klub Seniora”
  Stowarzyszenie, które działa przy Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, planuje przeznaczyć grant na utworzenie klubu seniora i działania w formie spotkań, spacerów czy wycieczek. Zajęcia w klubie umożliwią skarżyskim seniorom aktywne spędzanie czasu, nawiązywanie nowych znajomości, utrzymywanie kontaktów oraz poprawienie sprawności ruchowej w przyjaznej atmosferze.
 • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Suchedniów
  Projekt „Gdy cieszą się dzieci, cieszy się świat”
  TPD chce zorganizować dzieciom aktywny i ciekawy wypoczynek wakacyjny: warsztaty, zajęcia, pikniki, rajdy. Będą w nich mogli brać udział również ich najbliżsi.

Głosowanie trwa od 8 marca do 4 kwietnia w sklepach Tesco. Każdy klient przy kasie otrzyma żeton, który należy wrzucić do odpowiedniej urny znajdującej się przy kasach.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski

Na poszczególne projekty głosujemy w sklepach Tesco:

 • Spółdzielcza, Skarżysko
 • Piłsudskiego, Skarżysko
 • Zagórska, Suchedniów

Po każdym z czterech tygodni głosy będą liczone, a liczba będzie zapisana na urnach. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Jak radzą sobie uczestnicy, będzie można sprawdzać też na stronie internetowej akcji.

Wygra projekt, który otrzyma najwięcej głosów. Wyniki poznamy po 17 kwietnia.

Więcej o programie: https://pomagamy.tesco.pl/

„Decydujesz, pomagamy” to akcja organizowana przez sieć handlową Tesco oraz Fundację „Tesco Dzieciom”. Spośród prawie siedmiuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wybrali 410 finalistów, którzy powalczą o 145 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu.

Uczestnicy programu z całej Polski powalczą o granty o łącznej sumie 750 tysięcy złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.