Tomasz Jezierski, wiking ze Skarżyska, planuje przebiec 100 mil wokół Rejowa

6200
Tomasz Jezierski na trasie Biegu Tropem Wilczym
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tomasz Jezierski, mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, chce zrobić 40 okrążeń wokół zalewu Rejów. Oczywiście na raz. Da to w sumie 100 mil, czyli ok. 161 kilometrów. Zapraszamy na Rejów, aby dopingować go w walce z takim dystansem.

Tomasz Jezierski pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Tu się urodził i spędził młodość, chodził do SP 1 i TZN-u, ale kilkanaście lat mieszkał też w Irlandii. To właśnie tam, kilka lat temu złapał bakcyla biegania. Z czasem wydłużał dystanse, które pokonywał, i zaplanowane na najbliższy weekend 100 mil to nie będzie, w co trudno uwierzyć, jego najdłuższy dystans w życiu.

Od domatora do ultramana

Tomasz Jezierski zaczął biegać cztery lata temu. Wcześniej, jak mówi, prowadził raczej siedzący tryb życia. Inspiracją do ruszenia tyłka z fotela były między innymi narodziny córki.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Zacząłem od trzech kilometrów, potem dokładałem kolejne, przebiegłem półmaraton, maratony, a potem coraz dłuższe biegi. Zacząłem też uprawiać triathlon. Po prostu wpadłem w towarzystwo biegowych wariatów, zjadaczy kilometrów. Chciałem spróbować najcięższych rzeczy. Kiedyś w życiu odpuszczałem, teraz tego nie robię. Jeszcze nigdy nie zszedłem z trasy – mówi Tomasz Jezierski.

W efekcie Tomasz pokonuje tak długie dystanse, przy których 161 kilometrów na Rejowie wydaje się być niczym. Jego wyczyny to m.in. 180 km biegu z Dublina do Belfastu czy 515 kilometrów triathlonu pokonane prywatne wg. zasad obowiązujących w zawodach Ultraman.

Zobacz relację ze startu i pierwszych kilometrów biegu Tomasza Jezierskiego:

Tomasz Jezierski, skarżyski wiking, już na trasie biegu na 100 mil na Rejowie

Tomasz Jezierski podczas Wtórpol Maratonu na trasie

W Skarżysku również mogliśmy go spotkać. W 2018 roku wziął udział we Wtórpol Triathlonie, a w tym roku w Biegu Tropem Wilczym.

Wikińska broda mocy

Do podejmowania tak ogromnych wyzwań przydaje się dusza wojownika, a takimi byli znani dobrze wszystkim wikingowie. Tomasz Jezierski był przez pewien czas jednym z nich, ponieważ występował w roli statysty w serialu „Wikingowie”. Tak, w tym serialu „Wikingowie”, w którym bohaterem był m.in. Ragnar Lothbrok. Serial kręcony był bowiem w okolicach Dublina w Irlandii.

Tomasz Jezierski na planie serialu „Wikingowie”; archiwum prywatne Tomasza Jezierskiego

– Serial widziałem w telewizji. Gdy zobaczyłem ogłoszenia o castingu, pojechaliśmy ze znajomymi. W sumie cała przygoda z serialem trwała trzy lata, w ja występowałem w sezonach czwartym, piątym i szóstym. Dzięki temu poznałem głównych aktorów – wspomina Tomasz Jezierski.

Po tym serialu został mu przydomek „wiking” i długa broda, o której jego znajomi mówią, że to „broda mocy”.

Tomasz Jezierski na planie serialu „Wikingowie”; archiwum prywatne Tomasza Jezierskiego

100 mil wokół Rejowa

Tomasz Jezierski rozpocznie swój bieg w sobotę 13 czerwca 2020 r. ok. godz. 18.00. Wokół zalewu zrobi 40 okrążeń, co da w sumie 100 mil, czyli ok. 161 kilometrów. Będzie biegł ok. dwudziestu godzin bez przerwy, również w nocy, więc skończy w niedzielę.

– To dla mnie test przed 240-kilometrowym Biegiem 7 Szczytów w Lądku-Zdroju. Na początku będzie ze mną biegła grupa znajomych. W nocy będzie mi towarzyszył na trasie kolega, a pod koniec zapraszam do wspólnego biegu i dopingu. Doping mi pomoże, a może ja z kolei kogoś zmotywuję do biegania. Każdy ma w sobie ukrytą siłę – mówi Tomasz.

Tomasz Jezierski przebiegł 100 mil wokół zalewu Rejów w Skarżysku.
Zobacz relację z mety:

Tomasz Jezierski dopiął swego – pokonał 100 mil na Rejowie

 

Zapraszamy więc na Rejów, aby dopingować skarżyskiego wikinga. Jeśli sami planujemy w tym czasie poruszać się po ścieżce wokół Rejowa, miejmy na uwadze, że trwa tam akurat mordercza i wielogodzinna próba w wykonaniu Tomasza Jezierskiego.

Tomasz Jezierski na planie serialu „Wikingowie”; archiwum prywatne Tomasza Jezierskiego

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to