REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tradycyjne kartki świąteczne wykonywały dzieci skarżyskich przedszkoli i szkół na warsztatach bożonarodzeniowych w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Kartki świąteczne wysyłane pocztą to błyskawicznie zanikający element towarzyszący, nie tylko zresztą, świętom Bożego Narodzenia. Ustępują miejsca SMS-om, e-mailom, życzeniom wysyłanym przez Facebooka i innym sposobom z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzieci, które wzięły udział w warsztatach już jednak wiedzą, czym są kartki świąteczne z życzeniami, a do tego same potrafią je wykonywać.

– Nasze warsztaty to kultywowanie zanikającej tradycji. To powrót do kartki papierowej, czyli tradycyjnej formy przesyłania sobie życzeń z okazji świąt, która przegrywa z SMS-ami i MMS-ami – mówi Beata Rybarczyk-Czajkowska, koordynator warsztatów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dzieci mogły wykonywać kartki dowolną techniką plastyczną i sięgały głęboko do swojej wyobraźni, dzięki czemu powstały naprawdę piękne kartki świąteczne. W sumie było ich ok. 650, bo tyle dzieci przez trzy tygodnie warsztatów wzięło w nich udział. W ostatnim dniu kartki robiły dzieci z przedszkola Mini College.

Ręcznie robione kartki świąteczne i inne ozdoby bożonarodzeniowe będzie można nabyć już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia 2019 roku, na corocznym jarmarku bożonarodzeniowym. Co prawda, kartek wykonanych przez dzieci nie będzie, ale będzie mnóstwo innych pięknych ręcznie robionych rzeczy. Zapraszamy!

Tutaj szczegóły:

Świątecznie w MCK: Będą warsztaty i jarmark bożonarodzeniowy

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to