REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Weronika Kępas urodziła się z wrodzoną wadą serca. Aby mogła zebrać pieniądze na operację, pomagaliśmy jej również u nas w Skarżysku. W grudniu zeszłego roku udało się osiągnąć potrzebną kwotę, aby nastolatka mogła przejść operację w Stanach Zjednoczonych. Weronika jest już w USA.

Weronika Kępas mieszka w Bieszkowie Dolnym w powiecie szydłowieckim. To bardzo niedaleko Skarżyska i dlatego również w naszym mieście pomagaliśmy nastolatce, która ma wrodzoną wadę serca.

Weronika Kępas

To dla niej w zeszłym roku w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku odbył się turniej piłkarski. Zainicjowały go dwie szkółki piłkarskie – Piłkarska Akademia Skarżyska i Akademia Piłkarska Mirów. Podczas turnieju odbywały się licytacje piłkarskich gadżetów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Miesiąc później udało się zebrać kwotę potrzebną na operację. Kwotę niebagatelną, bo prawie 2 miliony złotych. Weronika mogła już lecieć do USA, ale całe przedsięwzięcie opóźniła pandemia koronawirusa.

W czerwcu 2020 roku wyjazd w końcu stał się możliwy i w miniony piątek nastolatka wyleciała do USA. Najpierw przejdzie kwarantannę, a potem, 14 lipca 2020 roku przejdzie operację.

Weronika Kępas przed odlotem do USa, fot. Weroniczka i jej dramatyczna walka o życie z połową serduszka/Facebook

Na stronie zbiórki czytamy:

Nie obyło się bez strachu – zarówno o kondycję serca Weroniki, jak i o podróż… Pandemia, zamknięcie granic i zakaz lotów znacznie skomplikowały przeprawę do USA. Jednak gdy w grę wchodzi walka o życie, nie ma przeszkody, której nie da się pokonać! Dzięki nieocenionej amerykańskiej ambasady i MSZ, Weronice udało się polecieć do USA!

Niemal 40 tysięcy osób o wspaniałych sercach dało szansę temu jednemu, choremu – sercu 12-letniej dziewczynki, które bez ratunku przestałoby bić… To dzięki Wam udało się uzbierać środki potrzebne na operację Weroniki. I to dzięki Wam już niedługo ta dziewczynka dostanie szansę na życie!

 

Weronika Kępas urodziła się z poważną wadą serca – ma ono tylko prawą komorę. Z wiekiem serce dziewczynki zaczęło poważnie niedomagać i jedynym ratunkiem była kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych.

Oto kilak zdjęć z turnieju dla Weroniki Kępas w Skarżysku:

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

Comments are closed.