Włodzimierz Sojka
Włodzimierz Sojka
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Biblioteka publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na spotkanie autorskie z Włodzimierzem Sojką, muzykiem, nauczycielem muzyki i dyrektorem szkoły muzycznej, który pisze też książki.

Życie Włodzimierza Sojka kręci się wokół muzyki. Skarżyszczanin gra, uczy jej w Państwowej Szkole Muzycznej, której od tego roku szkolnego jest także dyrektorem.

Jednak, jak mówi, nie samą muzyką żyje. Poza nutami sięga też pod papier i coś do pisania. Spisuje różne przemyślenia, które pojawiają się w głowie, obserwacje. A wszystko w swoistym ujęciu.

Włodzimierz Sojka:

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Mogę powiedzieć, że te moje książki to takie życie w krzywym zwierciadle, śmianie się z samego siebie, z ludzkich przywar. W najprzeróżniejszych formach – opowiadań, opowiastek, wierszyków. Jest zarówno poezja, jak i proza. Lubię sobie czasem popisać takie rzeczy, jakieś wierszyki, trochę bzdurne rymowanki. Cieszę się, że zdobyłem się na odwagę, aby tę moją twórczość opublikować i wydać. Ciekawi mnie, jak przyjmą to czytelnicy.

 

Książki, o których mowa to:

  • Poezje i inne herezje
  • Banialuki sztuki, czyli literatura faktu (z taktem i bez taktu)

Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Sojką odbędzie się w czwartek 29 grudnia 2022 roku o godz. 16.30 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Towarowej 20. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Włodzimierz Sojka jest muzykiem i nauczycielem muzyki. Uczy gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej. W tym roku rozpoczął 30. rok pracy w edukacji i jednocześnie został dyrektorem „Muzyka”. Może pochwalić się dużym dorobkiem w postaci licznych nagród, jakie zdobywali jego podopieczni. Sam również komponuje własne utwory na gitarę i dokonuje transkrypcji z innych instrumentów na nuty gitarowe. Występuje również na scenie, w zespołach Ich Marzenia i kiedyś w nieistniejącym już zespole Papa Mobile. Oprócz muzycznych, tworzy też dzieła literackie.