To, co istnieje – skarżyski artysta Wojciech Herman zaprasza na wystawę

955
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wojciech Herman, skarżyszczanin, artysta malarz, ponownie wystawił swoje prace w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Nosi tytuł „To, co istnieje”.

Po pierwszej wystawie, która odbyła się w 2018 roku, Wojciech Herman ma drugą autorską wystawę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wystawa rozpoczęła się wernisażem 20 stycznia 2023 roku.

Trwająca już wystawa nosi tytuł „To, co istnieje” i zawiera najnowsze dzieła artysty, powstałe w ostatnich kilku latach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Podczas wernisażu, zapraszając do oglądania wystawy, Wojciech Herman jednocześnie przedstawił swoją filozofię pojmowania sztuki i procesu twórczego.

Tak mówi o sobie i roli malarstwa w swoim życiu:

Wojciech Herman, artysta malarz:

Malarstwo to kwestia sprawy, jaką mam ze światem, głównie tym najbliższym, lub peryferyjnym, w którym tkwią wielkie rzeczy o niemedialnym znaczeniu. Może to dziwne, ale pomimo intelektualno-emocjonalnego zaangażowania w proces twórczy, namalowane obrazy odpadają ode mnie niczym kolejne skóry w procesie nieustannego linienia i po niedługim czasie znajduję je jako efekt pracy kogoś innego, choć o moim imieniu i nazwisku. Akt twórczy ustanawia nowy byt i przekreśla go dla autora, gdy tylko staje się przeszłością.

 

Wystawa Wojciecha Hermana „To, co istnieje” jest czynna do 7 lutego 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Słowackiego 25 w godzinach otwarcia MCK. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Wojciech Herman urodził się w 1953 roku w Skarżysku-Kamiennej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale malarstwa. Po ukończeniu studiów rozpoczął aktywną działalność artystyczną, zajmując się, oprócz malarstwa i rysunku, plakatem. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych. Po latach nieobecności w Skarżysku wrócił do swojego rodzinnego miasta.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to