Wtórpol Triathlon 2020 w Skarżysku nie odbędzie się

1772
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wtórpol Triathlon 2020 został odwołany. Jedna z największych imprez sportowych w Skarżysku-Kamiennej w tym roku nie odbędzie się. Bezpośrednią przyczyną nie jest jednak pandemia koronawirusa.

Wtórpol Triathlon, wcześniej pod nazwą Triathlon Świętokrzyski, to jedna z młodszych cyklicznych imprez sportowych w Skarżysku-Kamiennej. Odbył się do tej pory cztery razy.

Mimo tak krótkiego stażu zawody szybko zyskały sobie zwolenników w osobach triathlonistów. Na Rejowie rywalizowali czołowi triathloniści w kraju. Obok profesjonalistów startowali też amatorzy, miłośnicy pływania, jazdy na rowerze i biegania. Głównymi organizatorami są Karol Mochocki, Gerard Magdziarz i Tomasz Wąsowski.

Trójka najlepszych w 2019 roku na dystansie olimpijskim. Pierwszy z lewej Sebastian Karaś, znany z przepłynięcia wpław Bałtyku, w środku zwycięzca Łukasz Kalaszczyński, pierwszy z prawej Miłosz Sowiński
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Niestety, w 2020 roku triathloniści na Rejów nie przyjadą. Przyczyną nie jest jednak pandemia koronawirusa, która powoduje odwoływanie lub zmiany terminów licznych imprez sportowych.

W przypadku Wtórpol Triathlonu powodem takiej, a nie innej decyzji organizatorów są finanse.

– Nie udało nam się spiąć budżetu. Mimo dużego wkładu głównego sponsora i pomocy wielu innych, nie udało się zebrać wystarczającej kwoty, aby przeprowadzić zawody – mówi Karol Mochocki.

Jak dodaje, o przyszłorocznej edycji organizatorzy jeszcze nie myślą. Liczymy, że Wtórpol Triathlon wróci do kalendarza wydarzeń sportowych w Skarżysku jako jedna z najciekawszych imprez w naszym mieście.

W 2020 roku odwołany też został Półmaraton Wtórpol:

Półmaraton Wtórpol 2020 w Skarżysku został odwołany!

 

 

Imprezie towarzyszą też akcje charytatywne. W 2019 roku zbierano pieniądze dla Mai Pałgan, skarżyszczanki chorej na zespół Aperta

Tak było w zeszłym roku – Wtórpol Triathlon 2019:

Wtórpol Triathlon 2019 – krajowa czołówka i najlepsi ze Skarżyska na starcie