REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Artyści Skarżyskiego Klubu Twórców SKART odwiedzili jesienią zeszłego roku Bodzentyn, aby tamtejsze piękne widoki uwiecznić na płótnach. Od dziś w Miejskim Centrum Kultury można oglądać efekt pleneru.

Członkowie Skarżyskiego Klubu Twórców SKART spędzili w Bodzentynie i okolicy cztery pracowite dni. Było to w październiku zeszłego roku. – W Bodzentynie nas jeszcze nie było. Na nasze plenery szukamy miejsc fajnych, a Bodzentyn to perełka naszego regionu. Jest tam całe piękno Gór Świętokrzyskich – powiedział Roman Kornecki, prezes SKART-u.

Efekt pleneru to obrazy, rzeźby i wycinanki, a całość zatytułowana jest „Swego nie znacie…”. Artyści uwiecznili zarówno samo miasto z rynkiem i ruinami zamku biskupów krakowskich, jak i okoliczne krajobrazy.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Artyści SKART-u dziękowali na wernisażu dyrektor MCK Katarzynie Michnowskiej-Małek oraz swoim mecenasom – Stanisławie Sendeckiej, właścicielce biura Koryfeusz oraz Elżbiecie Klimek z firmy Klimek Nieruchomości.

Na wernisażu znalazł się też czas na odrobinę poezji w wykonaniu członków Grupy Literackiej „Wiklina”.

W plenerze w Bodzentynie udział wzięli: Krystyna Bondel, Czesław Góralski, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Daniela Korus, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Mirosław Madej, Maja Malinowska, Barbara Obara, Halina Pela.

Wystawa będzie czynna do 18 marca. Wstęp jest wolny.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to