Jest nowy singiel happysad „Nadzy na mróz”. Wkrótce nowa płyta

2283
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Na YouTube dostępny jest już nowy klip pochodzącego ze Skarżyska zespołu happysad. Łukasz Cegliński, gitarzysta zespołu, zdradza, kiedy ukaże się kolejna płyta długogrająca happysad.

Fani na każdy news dotyczący zespołu czekają z utęsknieniem. Na próbę dostali pierwszy utwór pt. „Nadzy na mróz”. A jak mówi Łukasz Cegliński, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu poznamy tytuł i datę premiery nowego krążka. Płyta ujrzy światło dzienne w lutym, a wkrótce ruszy jej przedsprzedaż. Wiemy na razie, że będzie na niej jedenaście utworów i do każdego z nich już został nakręcony teledysk.

Łukasz Cegliński uspokaja fanów, którzy w komentarzach twierdzą, ze brakuje im „starego gitarowego” happysad. – Ci, którzy czekają na rockowe brzmienia – dostaną je. Ta płyta będzie nawet bardziej gitarowa od poprzedniej. Jest szybsza i na pewno bardziej przystępna – zapewnia.

Łukasz Cegliński

Jak mówi, to, jaką aktualnie happysad gra muzykę, jest wynikiem naturalnego rozwoju zespołu. – To logiczna i dająca najwięcej satysfakcji droga. Niczego nie robimy na siłę. Cały czas jesteśmy fanami piosenek i robimy piosenki, a na muzykę ma wpływ wszystko: pogoda za oknem, rodzina, kondycja zdrowotna… No i trzeba pamiętać, że my jesteśmy już tacy trochę starsi panowie i nie w głowie nam harce 🙂 – dodaje Łukasz Cegliński.

happysad (koniecznie pisane małą literą, nawet na początku zdania) – założony w 2001 roku w Skarżysku zespół jest obecnie jednym z najpopularniejszych rockowych zespołów w Polsce. Grupa ma na koncie ponad 800 zagranych koncertów, pięć złotych płyt oraz jedną platynową.

Debiutancki album pt. „Wszystko jedno” ukazał się w 2004 roku. Pochodzący z niego singiel „Zanim pójdę” utrzymywał się przez trzydzieści trzy tygodnie na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a cały krążek trzy lata później znalazł się w zestawieniu 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka, przygotowanego przez magazyn Teraz Rock. W październiku 2005 roku ukazała się druga płyta happysad „Podróże z i pod prąd”. Obecnie zespół ma już na koncie sześć albumów studyjnych.

Aktualny skład zespołu:

  • Jakub Kawalec – śpiew, gitara, teksty
  • Łukasz Cegliński – gitara, śpiew
  • Artur Telka – gitara basowa
  • Jarosław Dubiński – perkusja
  • Maciej Ramisz – klawisze, śpiew
  • Michał Bąk – saksofon, klawisze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here