Co z Dniami Skarżyska 2020 i innymi imprezami? Prezydent podjął decyzję

957
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W związku z pandemią koronawirusa skarżyski urząd miejski zdecydował o odwołaniu i przełożeniu imprez mających się odbyć w Skarżysku-Kamiennej przed końcem czerwca. Największą z przełożonych imprez są na razie Dni Skarżyska 2020.

Koronawirus już spowodował całkowite odwołanie lub przełożenie licznych wydarzeń okolicznościowych, sportowych czy kulturalnych. Teraz dochodzą do nich kolejne.

Dni Skarżyska przełożone

Prezydent Skarżyska Konrad Krönig podjął decyzję o przełożeniu lub odwołaniu wydarzeń organizowanych przez jego urząd, a mających się odbyć przed końcem czerwca. Oczywiście, ewentualne nowe terminy imprez również będą zależne od sytuacji w kraju i na świecie.

– Dni Skarżyska i towarzyszące mu imprezy duże wydarzenie, promocja Skarżyska i rozrywka dla mieszkańców oraz gości. Dlatego nie chcemy ich odwoływać, tylko zmieniamy termin, by te wszystkie wydarzenia odbyły się razem w sierpniu, gdy już pozwoli na to sytuacja. W tej chwili najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta – mówi prezydent.

Odwołane lub przełożone na tę chwilę wydarzenia i imprezy w Skarżysku w 2020:

  • Dni Skarżyska 2020 – miały się odbyć w czerwcu, a wstępnie zostały przełożone na koniec sierpnia
  • Święto Konstytucji 3 Maja – coroczne uroczystości odbywające się pod pomnikiem „Bojownikom o niepodległość” na Skwerze Solidarności na Zachodnim w 2020 roku nie odbędą się. Wiązankę pod pomnikiem złożą prezydent Skarżyska Konrad Krönig i przewodniczący rady miasta Leszek Golik.

Dziś nie można powiedzieć, czy Zenek Martyniuk, który miał być gwiazdą Dni Skarżyska 2020, również wystąpi na imprezie w innym terminie.

Do końca czerwca nie będą się odbywać też mniejsze wydarzenia. Urząd miasta zwraca się także z prośbą do organizacji pozarządowych, które w ramach konkursów ofert ogłoszonych przez gminę mają zaplanowane różne wydarzenia i imprezy, by te ujęte w ich kalendarzu do końca czerwca, zostały przesunięte lub odwołane.

Co z Motosercem?

Motoserce 2020 w Skarżysku-Kamiennej miało odbyć się 30 maja. Organizatorzy wkrótce ogłoszą decyzję co do tego wydarzenia.

Dni Skarżyska 2020 – tak miały wyglądać pierwotnie:

Dni Skarżyska 2020: Zenek Martyniuk gwiazdą

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here