Ruszyła przebudowa ulicy Leśnej. Będziemy nią wjeżdżać na nowy manhattan

1213
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Leśnej. Ulica zyska nie tylko twardą nawierzchnię, ale pobiegnie nowym śladem i będzie miała odgałęzienie. Gdy powstanie nowy manhattan, będziemy nią jeździć na zakupy na nowy bazar.

Przebudowa ulicy Leśnej została rozpoczęta. Jednym z pierwszych zadań było wyburzenie kamienicy, z którą wielu mieszkańców miasta na pewno ma jakieś wspomnienia. Mieścił się tam zakład fryzjerski Jana Gąski, były też flippery. W ostatnim czasie była tam między innymi szkoła nauki jazdy.

Tej kamienicy przy ul. Leśnej już nie ma. Została wyburzona, aby nie kolidować z nowym śladem ulicy Leśnej

Nowa ulica Leśna pobiegnie nowym śladem, nieco dalej w kierunku ulicy Bankowej od obecnego śladu. Nowa ulica będzie miał przebicie do ulicy Tysiąclecia oraz odnogę prostopadłą do uli. Bankowej.

Po przebudowie ulica Leśna będzie miała nawierzchnię z kostki granitowej. Powstaną także miejsca parkingowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne.

Koszt budowy nowej ulic Leśnej to niemal 2,2 mln zł, a 60% pokryje dofinansowanie pozyskane przez gminę z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nowa ulica Leśna będzie ulicą dojazdową do tzw. nowego manhattanu, czyli kompleksu handlowo-usługowego, który powstanie między ulicami Leśną i Bankową.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy manhattan:

Nowy manhattan coraz bliżej – rozstrzygnięto przetarg. Stare targowisko będzie zlikwidowane

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here