Budynek starostwa przy Placu Floriańskim 1 będzie miał nowoczesną windę
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Budynek przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej będzie wyposażony w windę. Ułatwi ona osobom niepełnosprawnym oraz mającym trudności w poruszaniu się dostanie się do licznych instytucji znajdujących się w budynku.

Winda w budynku przy Placu Floriańskim 1 zostanie wykonana jeszcze tym roku. Powinna być gotowa najpóźniej do końca listopada 2020 roku. Będzie to winda zewnętrzna i zostanie zamontowana od strony północno-zachodniej.

Na wykonanie windy powiat pozyskał 150 tys. zł ze Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Kielcach. Koszt budowy windy wynosi 490,5 tys. złotych.

winda plac florianski 1 skarzysko
Umowę na wykonanie windy podpisali Starosta Skarżyski Artur Berus i przedstawiciel wykonawcy, firmy Intero Serwis, Daniel Kosobudzki; fot. Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej

W budynku pod adresem Plac Floriański 1 mieście się kilka instytucji podległych powiatowi jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, a także wydziały ochrony środowiska i geodezji. Ponadto siedziby ma tam wiele innych instytucji i firm.

– Klientami tych jednostek i wydziałów są w dużej mierze osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, a także rodzice z małymi dziećmi. Budowa windy zdecydowanie ułatwi tym osobom sprawne i bezpieczne dotarcie do nich i załatwienie potrzebnych spraw urzędowych – mówi starosta Artur Berus.

plca florianski 1 skarzysko
Budynek starostwa przy Placu Floriańskim 1 będzie miał nowoczesną windę

Montaż windy zewnętrznej w budynku starostwa przy Placu Floriańskim 1 to jedno z czterech zadań dofinansowanych przez PFRON, na które powiat w sumie otrzymał ponad 331 tys. zł. Pozytywnie rozpatrzone zostały także wnioski na:

  • dofinansowanie zakupu dziewięcioosobowego mikrobusu na potrzeby mieszkańców DPS Centrum Seniora w Skarżysku,
  • remont budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Równoległej w Skarżysku,
  • zakup i montaż platformy schodowej w budynku należącej do miasta Szkoły Podstawowej nr 5.

– Na te zadania pozyskaliśmy łącznie ponad 181 tys. złotych – dodał starosta Artur Berus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here