Wybory samorządowe 2018 w Skarżysku – wyniki

4046

21 października 2918 roku odbyły się wybory samorządowe. W Skarżysku głosowaliśmy w wyborach na prezydenta, do rady miasta, rady powiatu oraz sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Przedstawiamy wyniki wyborów samorządowych w Skarżysku-Kamiennej.

Wybory prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej – pierwsza tura:

  1. Konrad Krönig, Przyszłość i Rozwój – 42,26%
  2. Mariusz Bodo, Prawo I Sprawiedliwość – 33,23 %
  3. Grzegorz Łapaj, Lepsze Skarżysko – 13,14%
  4. Artur Pejas, SLD Lewica Razem – 7,08%
  5. Jacek Ciepiński, KUKIZ’15 – 4,29%

W drugiej turze wyborów, 4 listopada 2018 roku, spotkają się Konrad Krönig i Mariusz Bodo.

Wybory prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej – druga tura:

Prezydentem Skarżyska-Kamiennej na kadencję 2018–23 został wybrany Konrad Krönig.

Wyniki głosowania:
Konrad Krönig – 57.70% (10081 głosów)
Mariusz Bodo – 42,30% (7391 głosów)

Wybory do rady miasta Skarżyska-Kamiennej 2018:

Radę miasta Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2018–23 tworzyć będą:

  • Jerzy Stopa – Prawo i Sprawiedliwość
  • Mariusz Bodo – Prawo i Sprawiedliwość
  • Piotr Brzeziński – Prawo i Sprawiedliwość
  • Artur Mazurkiewicz – Prawo i Sprawiedliwość
  • Krzysztof Randla – Prawo i Sprawiedliwość
  • Arkadiusz Bogucki – Prawo i Sprawiedliwość
  • Stanisław Grzesiak – Prawo i Sprawiedliwość
  • Piotr Janowski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Konrad Wikarjusz – Lepsze Skarżysko
  • Grzegorz Łapaj – Lepsze Skarżysko
  • Bogusław Ciok – Wspólnota Samorządowa
  • Andrzej Warwas – Wspólnota Samorządowa
  • Jacek Jamroz – Wspólnota Samorządowa
  • Paweł Krupa – Koalicja Obywatelska
  • Leszek Golik – Koalicja Obywatelska
  • Mirosław Gibaszewski – Koalicja Obywatelska
  • Mikołaj Kwaśniak – Koalicja Obywatelska
  • Marek Gąska – Przyszłość i Rozwój
  • Konrad Krönig – Przyszłość i Rozwój
  • Krystyna Górnaś-Salata – Przyszłość i Rozwój
  • Aneta Nurkowska – Przyszłość i Rozwój

Podział mandatów w radzie miasta:

  • Prawo i Sprawiedliwość – 8 radnych
  • Przyszłość i Rozwój – 4 radnych
  • Koalicja Obywatelska – 4 radnych
  • Wspólnota Samorządowa – 3 radnych
  • Lepsze Skarżysko – 2 radnych

Wyniki do rady powiatu skarżyskiego:

Radę powiatu skarżyskiego w kadencji 2018–23 tworzyć będą:

  • Bartosz Bętkowski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Roman Wojcieszek – Prawo i Sprawiedliwość
  • Grzegorz Małkus – Prawo i Sprawiedliwość
  • Renata Bilska – Prawo i Sprawiedliwość
  • Krzysztof Ligowski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Mieczysław Bąk – Prawo i Sprawiedliwość
  • Zbigniew Miernik – Prawo i Sprawiedliwość
  • Adam Ciok – Koalicja Obywatelska
  • Bożena Bętkowska – Koalicja Obywatelska
  • Jacek Jeżyk – Koalicja Obywatelska (Martyna Maćkowiak zrzekła się mandatu)
  • Katarzyna Bilska – Koalicja Obywatelska
  • Anna Leżańska – Koalicja Obywatelska
  • Emil Tokarczyk – Koalicja Obywatelska
  • Jerzy Żmijewski – SLD Lewica Razem
  • Jan Gajda – SLD Lewica Razem
  • Tadeusz Bałchanowski – SLD Lewica Razem
  • Barbara Kocia – Wspólnota Samorządowa
  • Artur Berus – Wspólnota Samorządowa
  • Tomasz Wąsowski – Wspólnota Samorządowa

Podział mandatów w radzie powiatu:

  • Prawo i Sprawiedliwość – 7 radnych
  • Koalicja Obywatelska – 6 radnych
  • SLD Lewica Razem – 3 radnych
  • Wspólnota Samorządowa – 3 radnych

Wyniki do sejmiku województwa świętokrzyskiego:

W Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w kadencji 2018–23 zasiądą:

  • Marek Jońca – Prawo i Sprawiedliwość
  • Magdalena Zieleń – Prawo i Sprawiedliwość
  • Paweł Krakowiak – Prawo i Sprawiedliwość
  • Marek Strzała – Prawo i Sprawiedliwość
  • Mariusz Gosek – Prawo i Sprawiedliwość
  • Andrzej Pruś – Prawo i Sprawiedliwość
  • Waldemar Wrona – Prawo i Sprawiedliwość
  • Agnieszka Buras – Prawo i Sprawiedliwość
  • Elżbieta Śreniawska – Prawo i Sprawiedliwość
  • Mieczysław Gębski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Renata Janik – Prawo i Sprawiedliwość
  • Grzegorz Banaś – Prawo i Sprawiedliwość
  • Janusz Koza – Prawo i Sprawiedliwość
  • Marek Bogusławski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Maciej Gawin – Prawo i Sprawiedliwość
  • Artur Konarski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Arkadiusz Bąk – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Andrzej Swajda – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Agata Binkowska – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Piotr Żołądek – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Grzegorz Gałuszka – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Adam Jarubas – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Mieczysław Sas – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Jolanta Tyjas – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Leszek Wawrzyła – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Grigor Szaginian – Koalicja Obywatelska
  • Jan Maćkowiak – Koalicja Obywatelska
  • Sławomir Gierada – Koalicja Obywatelska
  • Henryk Milcarz – SLD Lewica Razem
  • Danuta Papaj – Projekt Świętokrzyskie

Podział mandatów w sejmiku:

  • Prawo i Sprawiedliwość – 16 radnych
  • Polskie Stronnictwo Ludowe – 9 radnych
  • Koalicja Obywatelska – 3 radnych
  • SLD Lewica Razem – 1 radny
  • Projekt Świętokrzyskie – 1 radny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here