Artur Berus został wybrany starostą skarżyskim, a Anna Leżańska – wicestarostą skarżyskim
wakacje 2019 skarzysko

Na drugiej sesji rady powiatu skarżyskiego w tej kadencji dokonano wyboru starosty, wicestarosty oraz etatowych członków zarządu powiatu skarżyskiego.

Starostą Skarżyskim na lata 2018–23 został wybrany Artur Berus. W głosowaniu jego kontrkandydatem był Mariusz Bodo, który w niedawnych wyborach samorządowych kandydował również na urząd prezydenta Skarżyska.

W tajnym głosowaniu radni opowiedzieli się za Arturem Berusem, który otrzymał 10 głosów. Jego przeciwnik dostał 9 głosów. Artur Berus ma 42 lata. W poprzedniej kadencji samorządu był wicestarostą. W samorządzie zasiada od 2006 roku, cały czas na szczeblu powiatowym.

Nowy starosta podziękował radnym za decyzję. – Wybór na urząd starosty to dla mnie duże wyróżnienie, ale również zobowiązanie i wyzwanie na najbliższe lata. Rozpoczynam dziś nową służbę dla powiatu skarżyskiego i jego mieszkańców i uczynię wszystko, żeby nie zawieść obietnic i nadziei. Jestem gotowy na dialog, rozmowę i inicjatywę. To jest moje zobowiązanie wobec mieszkańców, a wraz z nowym zarządem jesteśmy gotowi do pracy na rzecz samorządu powiatowego – powiedział Artur Berus.

Wicestarostą została wybrana Anna Leżańska. Ma 48 lat, w samorządzie różnych szczebli działa od prawie 20 lat. Była sołtysem w Bliżynie, radną i przewodniczącą rady gminy Bliżyn, radną powiatu, a w poprzedniej kadencji zasiadała w zarządzie powiatu.

Do zarządu powiatu weszli Katarzyna Bilska i Tadeusz Bałchanowski. Na jednej z najbliższych sesji najprawdopodobniej dojdzie do wyboru nieetatowego członka zarządu powiatu, ale aby głosować w tej sprawie, należy dokonać zmiany statutu powiatu.

Zarząd Powiatu Skarżyskiego w kadencji 2018–23:

  • Starosta – Artur Berus
  • Wicestarosta – Anna Leżańska
  • Członek zarządu powiatu – Katarzyna Bilska
  • Członek zarządu powiatu – Tadeusz Bałchanowski

Na poprzedniej sesji wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Skarżyskiego. Zostali nimi:

  • Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego: Jacek Jeżyk
  • Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Skarżyskiego: Bożena Bętkowska

Pełne wyniki wyborów samorządowych znajdują się tutaj: Wyniki wyborów samorządowych w Skarżysku-Kamiennej

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here