REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Mecz noworoczny Kawalerowie – Żonaci Ruchu Skarżysko-Kamienna odbędzie się tradycyjnie w Nowy Rok. Będzie to już mecz nr 65.

Zobacz relację z meczu Kawalerowie – Żonaci 2023:

Piorunująca końcówka na początek nowego roku. Kawalerowie pokonali Żonatych w meczu w Skarżysku

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najdłuższa stażem impreza sportowa w Skarżysku jest podtrzymywana, choć od kilkunastu lat Ruch Skarżysko już nie istnieje. Stadion jednak jeszcze jakoś się trzyma, choć też od lat nie jest remontowany, z wyjątkiem ostatnich inicjatyw klubu Dziki Skarżysko.

Dziki demolują, Dziki remontują. Teraz najtrudniejsze mecze

Byłych piłkarzy Ruchu chcących grać w meczu wciąż jest jeszcze wielu. Od kilku lat dopuszczani są też wszyscy chętni, niekoniecznie mający w CV grę w kolejarskim klubie.

Sympatyków klubu oraz futbolu też nie brakuje, więc tym bardziej zapraszamy ich na mecz, który zgodnie z tradycją odbędzie się w Nowy Rok 1 stycznia 2023 roku o godz. 12.00 na stadionie przy al. Piłsudskiego. Wstęp jest wolny.

Najbliższy mecz będzie spotkaniem nr 65. W dotychczasowych częściej wygrywali Żonaci – 44 razy. Kawalerowie w roli zwycięzców schodzili z boiska 20 razy.

Mecz noworoczny Żonaci – Kawalerowie to wśród cyklicznych wydarzeń w Skarżysku zdecydowanie najstarsze. Pierwszy mecz odbył się w 1959 roku, a wzorowany był na noworocznym treningu Cracovii Kraków, więc najprawdopodobniej skarżyski mecz pod względem stażu jest drugi w Polsce po krakowskim wydarzeniu, które zostało zapoczątkowane w dwudziestoleciu międzywojennym.

Pomysłodawcą meczu w Skarżysku był Henryk Kozubek, nieżyjący już trener i działacz Ruchu Skarżysko i mecz od jego nazwiska zwany jest też Pucharem Henryka Kozubka. Po nim organizację meczu wziął na siebie jego syn Krzysztof Kozubek, a obecnie dba o to Jacek Mosiołek, również były piłkarz kolejarskiego klubu. Mecz odbywa się nieprzerwanie od 1959 roku w Nowym Roku z wyjątkiem roku 2021, kiedy to ze względu na obostrzenia pandemiczne spotkanie musiało być przełożone i odbyło się w weekend majowy.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to