REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Koncert złożony z piosenek tylko Agnieszki Osieckiej odbył się w Miejskim Centrum Kultury. Jej dzieła są chętnie wykonywane i słuchane przez kolejne pokolenia.

Są rzeczy, które się nie starzeją i nie odchodzą do lamusa. Takie są na pewno teksty piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej. Choć ona sama już nie żyje, jej dzieła żyją nadal.

Teksty piosenek Agnieszki Osieckiej są ponadczasowe, a więc aktualne i dziś. Dlatego tak chętnie ich słuchamy, niezależnie od tego, kto jej wykonuje. W Skarżysku chętnie słuchamy naszych wykonawców. Szczególnie cieszy, że są to w większość ludzie młodzi, a nawet dzieci. Co starsi niejednokrotnie mieszkają już poza Skarżyskiem, ale chętnie przybyli zaśpiewać Osiecką.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

To właśnie oni wyszli w niedzielny wieczór na scenę MCK, aby zachwycić widownie interpretacjami piosenek Osieckiej. Były bodajże wszystkie najpopularniejsze.

Kilak dni temu obchodziliśmy Dzień Matki, więc był też akcent związany z tym świętem. Teksty piosnek Agnieszki Osieckiej niejednokrotnie dotykają relacji matka–córka, więc i takie widownia usłyszała ze sceny. Jeden z nich, „A ja wolę moją mamę”, wykonali najmłodsi wykonawcy tego wieczoru – Aleksander Milcarz i Oliwier Domagała. Potem obdarowali różami swoje mamy, które były na widowni.

Z zapowiadanych wykonawców na scenie ze względów zdrowotnych nie pojawiła się Anna Tchórzewska, liderka senioralnego zespołu Perły z Lamusa.

Małgorzata Skuza, która koordynowała koncert, była zadowolona z końcowego efektu – udanego występu młodych artystów oraz licznej widowni.

– Wszyscy się troszeczkę denerwowaliśmy. Mieszkamy w różnych miejscach Polski. Specjalnie na ten koncert wszyscy się skrzyknęli, przyjechali i zaśpiewali. Jestem też bardzo mile zaskoczona, że dopisała publiczność. Słuchacze byli w różnym wieku, więc to dowód, że Osiecka łączy pokolenia – powiedziała Małgorzata Skuza.

Zarówno jej jak i wykonawcom gratulowali pięknego występu zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka i dyrektorka MCK Grażyna Majewska.

Oto wykonawcy koncertu i piosenki, które zaśpiewali:

 • Maja Skórska i Julia Sokołowska – Kiedy mnie już nie będzie
 • Małgorzata Mańkowska – Sztuczny miód
 • Aleksandra Zagórska – Dobranoc panowie; Kto tak ładnie kradnie
 • Żaneta Okła – Chłopiec z drewna
 • Natalia Nawrot – Oczy tej małej; Polska Madonna
 • Kacper Palkowski i Maja Skórska – Okularnicy
 • Oliwia Kasińska – Nie żałuję
 • Wiktoria Paduch – Wariatka; Kochankowie z ulicy Kamiennej
 • Martyna Pawłowska i Julia Sokołowska – Na zakręcie
 • Aleksander Milcarz i Oliwier Domagała – A ja wolę moją mamę
 • Marcela Baińska, Maja Skórska, Żaneta Okła – Wielka woda

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to