Paweł Zagumny w Skarżysku. Wybitny siatkarz prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą

2333
Paweł Zagumny
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Paweł Zagumny, jeden z najlepszych graczy w historii nie tylko polskiej siatkówki, ale i dyscypliny w ogóle, przebywa w Skarżysku. W naszym mieście swój wakacyjny obóz sportowy ma Akademia Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie.

Uczestnicy obozu są u na od piątku. Nocują na Rejowie, a trenują na hali MCSiR. Przez pierwsze dwa dni zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadził Grzegorz Szymański, również świetny były siatkarz.

Od poniedziałku zastąpił go już sam właściciel akademii. Paweł Zagumny prowadzi zajęcia wspólnie z Tomaszem Borowskim, skarżyszczaninem, który jest trenerem w londyńskiej akademii byłego reprezentanta Polski.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

We wtorek razem z uczestnikami obozu trenowała młodzież, która uczęszcza na Wakacje z Siatkówką, czyli coroczne zajęcia piłki siatkowej odbywające się podczas letniej przerwy od nauki. Te zajęcia prowadzą trenerzy Grzegorz Wierzbowicz i Tomasz Frąckiewicz. Odbywają się w dni robocze do 28 sierpnia 2020 roku, o godz. 10.00. Wstęp jest wolny. Trzeba mieć jedynie strój sportowy. Warto wziąć udział, bo, jak widać, nigdy nie wiadomo, czy zajęć nie poprowadzi mistrz świata.

W poniedziałek uczestników obozu odwiedził prezydent Konrad Krönig. Na trening zaglądają też mieszkańcy Skarżyska, aby zrobić sobie zdjęcie lub poprosić o autograf.

Paweł Zagumny to jeden z najbardziej uznanych siatkarzy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Grał na pozycji rozgrywającego. W karierze zdobył między innymi tytuły mistrza świata juniorów i seniorów, także zwycięzcy Ligi Światowej. Wielokrotnie był wybieranym najlepszym rozgrywającym dużych imprez siatkarskich. Kilka lat temu założył Akademię Siatkówki w Londynie. Od 2019 roku jest prezesem Polskiej Ligi Siatkówki.

Paweł Zagumny kontynuował rodzinne tradycje siatkarskie, a z kolei w jego ślady poszła córka Wiktoria, która jest już reprezentantką Polski kadetek i też gra na pozycji rozgrywającej. Syn Mikołaj, obecnie 10-latek, na razie jeszcze na poważnie nie zajął się siatkówką, ale jest wśród uczestników obozu w Skarżysku.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to