REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Perły z Lamusa oraz liderka zespołu Anna Tchórzewska po raz trzeci z rzędu zdobyli Scyzoryki, czyli świętokrzyskie nagrody muzyczne.

Scyzoryki to nagrody przyznawane artystom pochodzącym z regionu świętokrzyskiego lub działających tutaj. Kategorii jest kilkanaście, a wśród nich kategorie „Seniorzy – Zespół” oraz „Seniorzy – Solistka”, w których skarżyszczanie są bezkonkurencyjni od trzech edycji.

Anna Tchórzewska przyznaje, że po cichu liczyła na zwycięstwo w kategorii zespołowej, bo przecież Perły z Lamusa to już marka znana w naszym regionie. Regularnie występują nie tylko w Skarżysku, ale też w innych miastach Świętokrzyskiego.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Co do osobistego wyróżnienia, jest ono jednak zaskoczeniem. Liderka Pereł wyprzedziła bowiem uczestniczki znanych programów typu „talent show”. – Miałem silną konkurencję w osobie pań, które nie tylko śpiewają, ale też komponują. Ja tylko śpiewam covery. Na konkurs przygotowałam piosenkę „Kto tak pięknie gra” Agnieszki Osieckiej i zdobyłam uznanie jury – mówi liderka Pereł.

Drugie miejsce kategorii w „Seniorzy – Solistka” zajęła Małgorzata Siemieniec, a trzecie Dorota Jarema-Janaszek. W kategorii zespołów seniorskich Perły z Lamusa wygrały z zespołami Zespół-Wespół oraz Zaciszańska Nuta.

Teraz przed zespołem skarżyskich seniorów zasłużone, choć krótkie, wakacje, a już lipcu kolejne koncerty. Jak zdradza Anna Tchórzewska, zespół już myśli nad repertuarem na 10-lecie Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzykalni seniorzy zostali też zaproszeni do Gniewina, czyli miasta na Kaszubach, z którym Skarżysko utrzymuje kontakty.

Grupa artystyczna Perły z Lamusa działa przy skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W repertuarze ma piosenki, skecze i scenki będące połączeniem śpiewu, poezji, tańca i satyry. Zespół ma już na koncie wiele programów artystycznych przygotowywanych na różne okazje. W 2018 roku Perły z Lamusa obchodziły 5-lecie działalności. Poza koncertami w regionie występują też w innych częściach kraju, a także na antenach ogólnopolskich mediów.

Gratulacje dla Pereł!

Anna Tchórzewska

Czar muzyki i słowa - spektakl - Agnieszka Osiecka - Perły z Lamusa - Miejskie Centrum KulturyCzar muzyki i słowa - spektakl - Agnieszka Osiecka - Perły z Lamusa - Miejskie Centrum KulturyCzar muzyki i słowa - spektakl - Agnieszka Osiecka - Perły z Lamusa - Miejskie Centrum KulturyCzar muzyki i słowa - spektakl - Agnieszka Osiecka - Perły z Lamusa - Miejskie Centrum Kultury

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to