Antonina Dąbrowska z rodzicami, Alicją i Maciejem; fot. archiwum prywatne
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Antonina Dąbrowska to 4-letnia dziewczynka ze Skarżyska-Kamiennej. Zachorowała na białaczkę limfatyczną i przeszła dwuletnie leczenie. Jej marzeniem jest mieć małe elektryczne autko. Wspólnie z fundacją Dziecięca Fantazja możemy pomóc w jego spełnieniu.

Dwa lata temu mała Antonina Dąbrowska nagle poczuła się źle. Lekarze orzekli ciężki przypadek białaczki limfatycznej. Dziewczynka rozpoczęła leczenie, w tym chemioterapię.

Dokładnie wczoraj dziewczynka opuściła szpital. Teraz Antosia wspólnie z rodzicami czeka na wyniki badań. Jeśli będą dobre, oznaczać to będzie, że leczenie się udało. Dziewczynka jednak w międzyczasie dostała przepukliny i czeka na zabieg, o który w obecnej sytuacji w służbie zdrowia jest bardzo ciężko.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Tosia miała pobrany szpik kostny. Wychodzimy ze szpitala, ale córka cały czas będzie pod kontrolą. Organizm musi się odbudować po chemioterapii. Przepuklina na razie musi zostać, bo w obecnej sytuacji w służbie zdrowia trzeba czekać na zabiegi. Czekamy z nadzieją na wyniki – mówi Alicja Zuber-Dąbrowska, mama Tosi.

Antonina Dąbrowska bardzo interesuje się motoryzacją. Choć czasy się zmieniają, to w przypadku dziewczynko to wciąż nietypowe hobby. Za tym jednak zapewne stoi praca jej taty Macieja Dąbrowskiego. Pracuje on w branży motoryzacyjnej, zajmuje się detailingiem samochodowym.

Jak mówi mama Tosi, córka nie tylko lubi jeździć małymi samochodami, ale też siada na kolanach rodziców, gdy ci podjeżdżają samochodem pod dom.

Fundacja Dziecięca Fantazja wspólnie z ludźmi o wielkich sercach pomaga w spełnianiu marzeń chorych dzieci. Rodzice poprosili fundację jeszcze w trakcie choroby o samochodzik elektryczny dla córki.

Dziewczynka miała już podobne auto, ale z niego wyrosła. Teraz marzy jej się nowe, w którym znów będzie mogła siadać za kierownica i prowadzić już całkiem samodzielnie.

Spełnienie marzenia dziewczynki byłoby wspaniałym prezentem świątecznym oraz wynagrodzeniem cierpień z okresu leczenia choroby.

Tutaj znajduje się link do zbiórki fundacji Dziecięca Fantazja:

Antonina Dąbrowska – Auto na akumlator

Antosia ma dopiero 4 lata, jednak jej życie dalekie jest od dziecięcej beztroski. W listopadzie 2018 roku rodzice dziewczynki usłyszeli diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. To rozpoczęło długą i pełną bólu drogę. Antosia musiała przyjmować chemioterapię, podczas której dodatkowo konieczna była operacja z powodu pęknięcia jelita cienkiego.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to