Arkadiusz Bogucki uspokaja, dementuje i zapewnia. Nowy prezydent Skarżyska zabrał głos na konferencji i na Facebooku

899
arkadiusz bogucki prezydent skarzysko
Arkadiusz Bogucki został wybrany na prezydenta Skarżyska-Kamiennej na kadencję 2024-29
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Arkadiusz Bogucki, prezydent-elekt Skarżyska-Kamiennej, następnego dnia po wygranych wyborach zwrócił się do mieszkańców miasta na Facebooku oraz na konferencji prasowej. Ta odbyła się przed jego nowym miejscem pracy.

Arkadiusz Bogucki został prezydentem Skarżyska-Kamiennej, wygrywając w drugiej turze wyborów samorządowych 2024. Gdy emocje już nieco opadły, zabrał głos w mediach społecznościowych oraz na konferencji prasowej.

Zobacz wyniki drugiej tury wyborów prezydenta Skarżyska:

Arkadiusz Bogucki prezydentem Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024–29!

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Konferencja odbyła się na skwerze imienia Franciszka Tatkowskiego, czyli przed Urzędem Miasta Skarżyska-Kamiennej. Tu wkrótce wprowadzi się nowo wybrany prezydent Skarżyska.

Nieoficjalnie, uroczysta sesja rady miasta, na której nastąpi zaprzysiężenie prezydenta oraz radnych odbędzie się już po majówce, prawdopodobnie 7 maja 2024 roku.

Zobacz relację z pierwszej sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024–29:

Prezydent Skarżyska i radni miejscy złożyli ślubowanie. Arkadiusz Bogucki podał nazwiska swoich współpracowników

Tymczasem Arkadiusz Bogucki dziękuje oraz informuje, co już się wydarzyło, co się wydarzy, a także dementuje, co nie wydarzy się na pewno.

Witam wszystkich bardzo serdecznie po drugiej turze wyborów, zwycięskiej dla mnie. Chciałbym przede wszystkim podziękować tym mieszkańcom, którzy mi zaufali. Mam nadzieję, że pozostali zaufają mi po upływie pięciu lat kadencji.

Na wstępie kilka zdań, aby uspokoić sytuację. Pojawia się dużo informacji, jakoby miała nastąpić karuzela zmian, jakoby ludzie mieliby być zwalniani z urzędu miasta czy jednostek podległych. Absolutnie chciałbym to zdementować. Nie będzie nerwowych ruchów. Chcemy dokonywać zmian nie rewolucyjnie, ale ewolucyjnie. Jedynym kryterium, jeśli chodzi o zwalnianie i zatrudnianie, będzie kryterium merytoryki, o czym będą świadczyć osoby, które będą powoływane na kluczowe stanowiska w urzędzie miasta. Urzędnicy mogą być spokojni o swoje miejsca pracy.

Chciałbym też zdementować często pojawiającą się informację, jakoby Grzegorz Małkus miałby być zastępcą prezydenta miasta. Absolutnie ta osoba nie jest brana pod uwagę. Oświata będzie bezpośrednio podlegać mnie.Arkadiusz Bogucki

Oto kilka pytań zadanych przez dziennikarzy i odpowiedzi prezydenta-elekta Arkadiusza Boguckiego

Kim będą zastępcy prezydenta?

A.B.: Na ten moment nie możemy podać nazwisk. Cały czas prowadzimy rozmowy. Oczywiście, chciałbym, żeby wszystkie strony sceny politycznej uwolniły się od politykierstwa i skupiły się na mieście. Mój mandat, poparty ponad dziewięcioma tysiącami głosów, świadczy, że skarżyszczanie chcą zmian. My jesteśmy zdeterminowani, żeby te zmiany następowały.

Co będzie pańskim najważniejszym zadaniem w pierwszych miesiącach urzędowania?

A.B.: Chcemy przyjrzeć się urzędowi od środka, jego funkcjonowaniu, jak działa, jaka jest kondycja spółek miejskich. Oczywiście będzie audyt, który, chciałbym, żeby został przeprowadzony przez firmę zewnętrzną, doświadczoną, znaną na rynku i obiektywną.

Jaka ułoży się koalicja radząca w radzie miasta?

Nadal dyskutujemy. Ja bym chciał, żeby dobre uchwały dla miasta, a tylko takie chcemy proponować, były popierane większością „21 za”. Jeśli chodzi o pozostałe strony sceny politycznej, to mam nadzieję, że wszyscy pochylą nad kondycją miasta i nie będą ugrywać swoich partykularnych politycznych interesów na mieszkańcach i na Skarżysku-Kamiennej. Ten czas już się skończył. Chciałbym przejść do nowego otwarcia. Wyciągam rękę do wszystkich, również do mojego kontrkandydata Adama Cioka, jak również do wszystkich pozostałych kontrkandydatów. Wydaje mi się, że nasza współpraca przyniesie więcej dobrego niż niesnaski.

Jeszcze kilka zapewnień ze strony prezydenta-elekta:

  • sesje rady miasta będą otwarte i mieszkańcy będą mogli się na nich pojawiać.
  • będę dostępny dla mieszkańców w każdy piątek – mieszkańcy będą mogli przyjść, pytać i rozmawiać.
  • wrócimy do regularnej organizacji konferencji prasowych.
  • liczymy na dobrą współpracę ze Starachowicami, gdzie prezydentem jest Marek Materek, i będziemy korzystać z dobrych wzorców oraz współpracować w zakresie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF)
  • będziemy wprowadzać do naszych działań elementy programów wyborczych wszystkich stron. Nie zamykam się na rozmowy. Chcemy usiąść do rozmów i powiedzieć, że robimy coś dobrego dla miasta i dla mieszkańców.
arkadiusz bogucki prezydent skarzysko
Arkadiusz Bogucki

Arkadiusz Bogucki do mieszkańców zwrócił się tez na Facebooku, gdzie również dziękował za obdarzenie go poparciem. Napisał tam:

Szanowni Państwo,

korzystając z chwili oddechu, chciałbym serdecznie podziękować, ponieważ to dzięki Państwa głosom oddanym we wczorajszych wyborach samorządowych, przez najbliższe lata będę służył Państwu jako Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Tak, służył. Ponieważ Prezydent powinien być dla ludzi. To Państwo zdecydowaliście, że powierzycie mi ten urząd, a moim obowiązkiem jest sprawić, aby Skarżysko wreszcie wróciło w ręce jego mieszkańców.

Oddając swój głos na reprezentanta niewielkiego, niezależnego komitetu, udowodniliście, że macie dość rządzących naszym miastem układów i narzucania Wam opinii przez duże partie polityczne. Wasze zaufanie jest dowodem na to, że to nie wysokim budżetem i rozbudowaną kampanią wygrywa się wybory, ale starannie przemyślanym programem i zrozumieniem wobec Waszych oczekiwań. Przez cały okres kampanii na Wasze pytania odpowiadałem szczerze – bez okrągłych słówek i obietnic bez pokrycia. Cieszę się, że to doceniliście.

Dziękuję wszystkim, którzy mimo złej pogody wzięli czynny udział w wyborach. Dziękuję członkom Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka 2024 za wsparcie. Mój sukces ma wielu ojców – ludzi, którzy przez ostatnie miesiące wkładali całe serce w to, by wyciągnąć Skarżysko z marazmu. Dziękuję mojej rodzinie za wyrozumiałość i wsparcie. I każdemu mieszkańcowi, z którym rozmawiałem – za to, że odpowiedzieliście mi o swoim Skarżysku i choć przez chwilę, mogłem spojrzeć na miasto Waszymi oczami.

Gratuluję mojemu kontrkandydatowi – wielu z Państwa wybrało również jego wizję. Szanuję Państwa decyzję i myślę, że Adam Ciok będzie Waszym głosem w Radzie Miasta.

Już dziś apeluję do wszystkich Radnych Rady Miasta o współpracę – porzućmy partyjne flagi, wzajemne animozje i bierzmy się do ciężkiej pracy, ponieważ Skarżysko nie ma czasu na światopoglądowe kłótnie – zajmijmy się porządkami na własnym podwórku w myśl staropolskiego powiedzenia, że zgoda buduje!

Chciałbym, aby każdy z Was poczuł się od dziś gospodarzem Skarżyska-Kamiennej. Miasta, z którego, mam nadzieję, już niedługo wszyscy będziemy dumni. Już dziś zapraszam Was do wspólnego budowania Lepszego Skarżyska!Arkadiusz Bogucki

Zobacz wyniki wyborów samorządowych 2024 w pierwszej turze:

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to