Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

II Bieg Konstytucji 2018 w Skarżysku stał się głośny na całą Polskę za sprawą pewnego zapisu w regulaminie. Poza tym, impreza była udana, mimo że wysoka temperatura utrudniała bieganie.

Skarżyski Bieg Konstytucji jest z racji daty jego rozgrywania imprezą o charakterze patriotycznym. Organizatorzy, czyli miasto i Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, postanowili, że nagrody finansowe za czołowe pozycje trafią tylko do osób narodowości polskiej.

Sprawę opisały niemal wszystkie czołowe media oraz poruszył ją Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Zapis zmieniono, ale w zamian postanowiono, że nagrody trafią do osób z polskim obywatelstwem.

Marokańczyk Abderrahim Elasri nie wiedział, że nie dostanie nagrody finansowej za zwycięstwo

Nie wiedział o tym Abderrahim Elasri z Maroka, który zajął pierwsze miejsce. W efekcie odmówił wejścia na podium i odebrania pucharu. Poza tym, bieg odbył się, pomimo upalnej pogody, w bardzo sympatycznej atmosferze.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Zanim na trasę ruszyli ci, korzy biegają na poważniej, odbył się 2-kilometrowy marszobieg. W nim udział wziąć mógł każdy. Biegły więc całe rodziny, a nawet czworonogi. Wielu uczestników biegu głównego potraktowało marszobieg jako rozgrzewkę. Tu nie liczyło się zwycięstwo, a nagrody, w tym rower, były losowane.

W biegu głównym na starcie stanęło blisko dwustu biegaczy, w tym wielu zawodników ze Skarżyska i okolic. Spośród naszych, wśród mężczyzn nie mogło być inaczej i najlepszy był Rafał Czarnecki, zawodnik i trener STS-u Skarżysko i UKS Celsium, niedawny triumfator Maratonu Gdańskiego, który zajął  czwarte miejsce. Dla niego jednak bieg ten był formą treningu, a więc i rezultat nie był najważniejszy.

Wśród kobiet najlepsza z naszych okolic była żona Rafała, Lidia Czarnecka z Bliżyna startująca w barwach STS-u, która przybiegła na trzecim miejscu. Warto dodać, że wśród uczestników był też brat Rafała Czarneckiego, Kamil Czarnecki oraz ich ojciec Bogusław Czarnecki.

Rozbiegana rodzina Czarneckich. Od lewej Kamil, Rafał, Lidia, Danuta, Bogusław. Z tego grona nie biega tylko mama Danuta, ale za to gorąco dopinguje

Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Śliwiak z Ciechanowa, również zwyciężczyni Maratonu Gdańskiego.

Spośród uczestników wybrano też najlepszych mieszkańców Skarżysku. Najlepszą skarżyszczanką była Monika Izbińska, a najlepszym skarżyszczaninem Zbigniew Dulemba.

Gościem biegu, podobnie jak przed rokiem, był znany maratończyk Jerzy Skarżyński, który po zakończeniu kariery pisze książki o bieganiu, w których dzieli się wiedzą z pasjonatami biegania.

W marszobiegu udział wzięły całe rodziny

Pełnie wyniki II Biegu Konstytucji w Skarżysku znajdują się na stronie: http://wyniki.datasport.pl/results2480/ (z klasyfikacji open już usunięto ww. Marokańczyka)

1 KOMENTARZ

  1. Hańba dla organizatorów, bo oszukują w tym jaki cel ma ta impreza… Rozwiązanie jest proste – małe nagrody dla każdego uczestnika, a nie nagroda, by „opłacało się” i po temacie. Istotą jest by jak najwięcej ludzi brało udział, a nie, by ktoś miał zyski z biegu i wtedy jest sprawa jasna

Comments are closed.