Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2023: Biegacze upamiętnili naszego trenera po raz piętnasty

751
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2023 to impreza biegowa kia pamięci uznanego trenera ze Skarżyska. W drugiej części tegorocznego memoriału odbył się 10-kilometrowy bieg na osiedlu Bór.

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego, który upamiętnia naszego trenera i wychowawcę, osiągnął całkiem pokaźny już jubileusz. W trym roku odbyła się edycja numer 15.

Od kilku lat impreza podzielona jest na dwie części. Najpierw rywalizują najmłodsi – od przedszkolaków po uczniów szkół średnich. Druga część to bieg open.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ten z kolei od kilka lat odbywa się na osiedlu Bór w Skarżysku-Kamiennej. Tam właśnie pracował Krzysztof Woliński, ucząc w szkole i trenując w pobliskim lesie biegaczy. A tych było wielu. Wiele też było sukcesów, łącznie ze startami jego podopiecznych na Igrzyskach Olimpijskich i w Mistrzostwach Świata.

W sobotnie przedpołudnie, 14 października 2023 roku, przy niemal letniej pogodzie na starcie stawiło się blisko stu biegaczy chcących w ten sposób uczcić pamięć Krzysztofa Wolińskiego, który zmarł nagle w 2008 roku.

W imprezie jak zawsze startuje wielu skarżyszczan, ale w tym roku na najwyższych stopniach podium stanęli goście spoza naszego miasta. Wśród kobiet wygrała Dominika Łukasiewicz z klubu Nadir Jędrzejów, a wśród mężczyzn Sylwester Lepiarz z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

W stawce jak zawsze swoją obecność mocno zaznaczyli biegacze grupy Czarnecki Run Team. Lidia Czarnecka była druga wśród kobiet, a wśród mężczyzn podium uzupełnili dwaj biegacze tego klubu – Michał Bąk i Damian Kutera. Rafał Czarnecki tym razem zajął 7. miejsce.

Z innych naszych grup, które stawiły się na starcie, warto wymieć Januszy Biegania oraz  Mongolskich Przemytników. Jak widać, w parze z zamiłowaniem do biegania idzie też inwencja twórcza w nazewnictwie.

Pełne wyniki znajdują się tutaj: https://competitions.timekeeper.pl/xv-memorial-im-krzysztofa-wolinskiego

Organizatorami Memoriału Krzysztofa Wolińskiego są Skarżyskie Towarzystwo Sportowe oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Skarżysko–Kamienna. Imprezę wspierają: Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Krzysztof Woliński, trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego. Pracował jako nauczyciel WF w SP 2 w Skarżysku-Kamiennej oraz jako trener biegów lekkoatletycznych i przełajowych w STS-ie Skarżysko i Granacie Skarżysko. Wychował wielu znakomitych biegaczy, w tym olimpijczyków – Wiolettę Frankiewicz i Rafała Wójcika. Jego podopieczni zdobywali wiele medali na imprezach rangi krajowej i europejskiej. Krzysztof Woliński zmarł nagle 9 sierpnia 2008 roku w wieku 50 lat podczas obozu sportowego w Spale. Od 2008 roku w Skarżysku odbywa się Memoriał Krzysztofa Wolińskiego.