Bieg Konstytucji 2019 odbył się w Skarżysku z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

2452
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Już po raz trzeci jednym z elementów obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Skarżysku-Kamiennej jest Bieg Konstytucji. Towarzyszy mu marszobieg.

W biegu głównym, w którym na starcie stanęło ponad 150 biegaczy, do pokonania było 15 kilometrów ulicami miasta. W marszobiegu, który go poprzedził, trzeba było pokonać 2 kilometry – można było ten dystans przebiec lub przejść.

Do marszobiegu stanęły całe rodziny, a najmłodsi nawet jeszcze nie o własnych siłach, bo w wózkach. Wśród uczestników były też czworonogi. Nagród za miejsca w tej konkurencji nie przyznawano, ale losowano je wśród wszystkich. Do wygrania był rower, hulajnogi,  gadżety elektroniczne i sprzęt sportowy.

W marszobiegu na starcie stanęły też czworonogi
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Bieg główny zdominowali obywatele Ukrainy. Wśród mężczyzn wystartowało ich czterech i zajęli cztery czołowe miejsca. Wygrał Roman Romanenko. Najlepszym skarżyszczaninem był Bartłomiej Błach, który uplasował się na 13. miejscu.

Wśród kobiet wygrała Lidia Czarnecka z Bliżyna, a najlepszą skarżyszczanką była Monika Izbińska, która przybiegła na 8. pozycji wśród kobiet.

Najlepszą wśród mieszkanek Skarżyska była Monika Izbińska

Organizatorzy nagrodzili trójkę najlepszych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej oraz najlepszego uczestnika z powiatu skarżyskiego, którym okazała się Lidia Czarnecka.

Najlepsze skarżyszczanki:

  1. Monika Izbińska
  2. Anna Ordyńska
  3. Anita Zarychta

Najlepsi skarżyszczanie:

  1. Bartłomiej Błach
  2. Zbigniew Dulemba
  3. Mirosław Marcinkowski

Organizatorem Biegu Konstytucji w Skarżysku-Kamiennej było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury i Urzędu Miasta.

Wićej zdjęć na portalu Echo Dnia: Bieg Konstytucji 2019 Skarżysko-Kamienna