REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pielęgniarki, policjantki, wróżki i anioły pojawiły się na ulicach Suchedniowa w niedzielne popołudnie, aby wziąć udział w biegu „Nie cyckamy się z rakiem” propagującym profilaktykę nowotworową.

Limit 300 miejsc w tym biegu, notabene przeznaczonym tylko dla pań, został wyczerpany bardzo szybko i tyle mniej więcej kobiet stawiło się na starcie przy suchedniowskim stadionie i hali. Do przebiegnięcia było 5 kilometrów.

To, co jest specyficzne dla Suchedniowskiego Biegu Kobiet to różnorodne przebrania oraz wymyślne malunki na twarzach uczestniczek. Więcej niż w innych biegach jest uśmiechów na twarzach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W oczy chyba najbardziej rzucała się jedna z „pań” – o imieniu Bożena, z numerem startowym 69.

W tym biegu nie wynik był jednak najważniejszy a udział i wspólne propagowanie walki z rakiem piersi. Profilaktyka może uratować życie i dlatego ważne jest, aby kobiety regularnie się badały.

Na mecie biegu z różami czekał burmistrz Suchedniowa Cezary Błach. Czekał też słodki poczęstunek. Uczestniczki otrzymały broszury informacyjne i mogły się przebadać w cytomammobusie.

Choć wynik był sprawą drugorzędna to należy odnotować, że wygrała Maria Pytel ze Starachowic, druga była Wioletta Kierczyńska z Brzezin, a trzecia Barbara Przeworska z Łącznej.

W biegu wzięło udział wiele skarżyszczanek. Liczną reprezentację wystawił skarżyski klub fitness Akademia Holistyczna, który ufundował też nagrody do rozlosowania wśród uczestniczek.

Organizatorami biegu „Nie cyckamy się z rakiem” jest stowarzyszenie sieBIEGA oraz miasto Suchedniów. Dochód z wpisowego w tym biegu jest przeznaczany dla Fundacji Rak’n’Roll.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to