Bieszczadzki wieczór w MCK w Skarżysku dzięki wystawie SKART-u i koncertowi Zbigniewa Bibera

838
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kto w piątkowy wieczór wszedł do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku, automatycznie przeniósł się w Bieszczady. To za sprawą artystów Skarżyskiego Klubu Twórców SKART i Zbigniew Bibera.

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady – mówi znane powiedzenie. Teoretycznie proste, ale jednak nie takie łatwe. Ale chcąc poczuć klimat Bieszczad bez wyjeżdżania tam, wystarczyło w piątek 6 października 2023 roku udać się do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Najpierw nastąpiło otwarcie wystawy Skarżyskiego Klubu Twórców SKART. Nasi artyści latem rzucili wszystko, zabrali pędzle, farby oraz inne przybory i właśnie w Bieszczady wyjechali. Na szczęście dla nas tylko na kilka dni, ale to wystarczyło, aby przywieźli ze sobą obrazy i rzeźby, które oglądających przenoszą w te piękne polskie góry.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W piątkowy wieczór zaprezentowali je w Galerii Nowej MCK. Uczestnicy wernisażu oglądali dzieła z podziwem, a udanego pleneru i pięknych jego efektów gratulowali artystom prezydent Skarżyska Konrad Krönig i Starosta Skarżyski Artur Berus.

Na wystawie „Bieszczady 2023”, która będzie otwarta do 27 października 2023 roku, swoje dzieła prezentują: Anita Buła, Lidia Cieślik, Magdalena Chmielewska, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Lucjan Łabuda, Agnieszka Łuczyńska, Mirosław Madej, Maja Malinowska, Barbara Obara, Tomasz Pędzich, Jadwiga Pochwała, Iwona Półtorak, Kinga Sadza i Halina Skrzeczyna. Wstęp na wystawę jest wolny.

Artyści SKART-u dziękują następującym osobom, firmom i instytucjom za wsparcie w organizacji pleneru: Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Andrzej Ciura – firma Romer, Danuta Banaczek – firma Dana, Zofia Sendecka – Biuro Rachunkowe Koryfeusz i Łukasz Żuchowski – MPWiK w Skarżysku-Kamiennej.

 

Wkrótce po wernisażu wystawy w Kawiarni Muzycznej MCK rozpoczął się koncert Zbyszka Bibera. Nasz skarżyski bard również przeniósł widzów w Bieszczady, ale oczywiście za pomocą muzyki.

Na ten wieczór Zbigniew Biber przygotował piosenki z Krainy Łagodności, a w tym repertuarze motyw Bieszczad jest bardzo częsty. Jest tak choćby w piosenkach Starego Dobrego Małżeństwa, których było kilka. Szczelnie wypełniona sala kawiarniana w MCK była wręcz zachwycona.

To był wyjątkowy, bieszczadzki wieczór w „Emceku”.

Koncert Zbyszka Bibera można obejrzeć tutaj:

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to