Celsium zaprasza na ekolekcje online

1433
ekolekcje celsium
Celsium zaprasza na ekolekcje online
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Firma Celsium zaprasza dzieci na internetowe lekcje o ekologii. Lekcje będą się odbywać na profilu firmy na Facebooku.

Czy papierowy ręcznik to papierowy odpad? Gdzie wyrzucić karton po mleku, skoro to nie jest papier? W końcu – dlaczego żarówka świeci, a w kranie płynie ciepła woda?

Z okazji Dnia Ziemi firma Celsium – zielona energia, która promuje ekologiczne postawy i ekoedukację, zorganizuje cykl internetowych ekolekcji dla uczniów szkół podstawowych z naszego regionu. Inspiracje do rozmów nauczycieli z uczniami, a także uczniów z rodzicami Celsium będzie na publikować swoim facebookowym profilu pod adresem

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

https://www.facebook.com/CelsiumZielonaEnergia

Podczas ekolekcji uczestnicy poznają odpowiedzi między innymi na takie pytania:

  • Co może zaskoczyć nas przy segregowaniu śmieci?
  • Do jakiego kosza należy wrzucić dany śmieć?
  • Czy papierowy ręcznik zawsze trafia do kosza na papier?
  • Skąd się bierze ciepło w kaloryferach, a skąd ciepła woda w kranie?
  • Dlaczego żarówka świeci i czym się różni elektrownia od elektrociepłowni?
  • I jak każdy z nas, bez większego wysiłku, może skutecznie walczyć ze smogiem?
  • Czym jest ciepło systemowe i dlaczego warto wiosną oraz jesienią mieć włączone kaloryfery?

Lekcje prezentowane będą w formie postów na profilu Facebook firmy Celsium, a do nauki, poprzez zabawę, zaproszeni są uczniowie z rodzicami, nauczyciele, ale też wszyscy, dla których troska o środowisko ma znacznie. To, w jakim stanie zostawimy naszą planetę przyszłym pokoleniom, zależy również od nas samych.

– Dbałość o ekologię i naturę to jeden z celów naszej firmy. Po wielu pozytywnych reakcjach na nasze poprzednie akcje, postanowiliśmy, w tym trudnym dla uczniów, rodziców i nauczycieli czasie – zaproponować połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bazując na ciekawostkach i interesujących dzieci zagadnieniach, opowiadamy o tym jak dbać o ziemię nie tylko w jej święto, ale także jak rozumieć zjawiska, które nas otaczają i jak zadbać o zdrowie oraz przyszłość – mówi Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy Celsium.

To nie pierwsza ekologiczna akcja firmy ze Skarżyska-Kamiennej. Celsium to producent i dostawca ekologicznego ciepła i energii, którego wielu mieszkańców kojarzyć może z kampanią „Wybierz zieloną energię”, realizowaną w okresie wyborów samorządowych lub z akcją „Odzyskujemy świąteczną energię”. Wtedy, po Świętach Bożego Narodzenia, zbierano usuwane przez mieszkańców żywe choinki, aby następnie spalić je w biomasowych kotłach i pozyskaną w ten sposób energię, wykorzystać do ogrzania domów i mieszkań. Celsium, organizowało również odwiedziny ekoMikołaja, który dotarł do kilkuset przedszkolaków.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to