W co musisz zaopatrzyć się przed wyjazdem nad jezioro?

768
Co zabrać na wycieczkę nad jezioro?
W co musisz zaopatrzyć się przed wyjazdem nad jezioro?
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Lato jest porą roku, podczas której chętniej opuszczamy domostwa. Jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych podczas zarówno krótkich, jak i tych dłuższych podróży Polaków, są jeziora.

Do każdej wędrówki powinniśmy się jednak odpowiednio przygotować – również tej rekreacyjnej nad wodę. Z tego artykułu dowiesz się, jaki ekwipunek okazuje się być przydatny podczas wycieczki nad jezioro.

Wycieczka rekreacyjna – co zabrać ze sobą?

W ciepłą pogodę Polacy najchętniej udają się nad wodę w celach rekreacyjnych – aby się poopalać, popływać oraz zjeść coś dobrego. W tym celu przydatne okaże się spakowanie: wygodnego koca, przekąsek oraz kremu z filtrem, który pomoże uniknąć niechcianych poparzeń słonecznych. Kluczową kwestią jest jednak wcześniejsze sprawdzenie prognozy pogody – lato w Polsce obfituje w nagłe opady i burze, przed którymi nie ochroni nas letnie odzienie.

W przypadku, gdy prognoza pogody jest niepewna i możliwe, że złapie Cię deszcz, warto jest spakować ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, która ochroni przed wyziębieniem – jednym ze sklepów oferujących takie wyposażenie jest Jack Wolfskin posiadający szeroką ofertę kurtek przeciwdeszczowych i przeciwwiatrowych: https://sklep.jack–wolfskin.pl/mezczyzna/kurtki/kurtki–przeciwdeszczowe–meskie.html


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Jednak w trakcie pobytu nad jeziorem oczekujemy głównie wyższych temperatur i słońca – w związku z upalnymi temperaturami ważne jest zabranie ze sobą odpowiedniego nakrycia głowy oraz dużej ilości płynów, które ochronią nas przed udarem słonecznym i odwodnieniem. Kolejnym przydatnym wyposażeniem okazują się szczelne pojemniki na żywność i napoje, które ochronią nasze przekąski przed niechcianymi biesiadnikami, takimi jak mrówki i muszki.

Jak spakować się na ryby?

Sytuacja inaczej wygląda w przypadku wyjazdu na ryby. Połów staje się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Na wycieczkę nad jezioro w celu łowienia warto jest wziąć ze sobą, oprócz oczywistych akcesoriów w postaci wędki i przynęty:

  • wygodne obuwie,
  • kurtkę, chroniącą nas przed zimnem w późnych godzinach, najlepiej nieprzemakalną w razie wystąpienia opadów,
  • nakrycie głowy,
  • krzesełko wędkarskie.

Tak jak w przypadku rekreacyjnego wypadu nad jezioro ważne jest zadbanie o odpowiednią ilość pożywienia oraz płynów.

Jak przygotować się na dłuższą wycieczkę?

Jeżeli chcesz odwiedzić plażę nad jeziorem na okres dłuższy niż parę godzin, ilość potrzebnych rzeczy wzrasta, jednak wszystkie z nich gwarantują Ci komfort pobytu. W takim przypadku warto jest zaopatrzyć się przede wszystkim w bezpieczne miejsce do spania, za które może posłużyć namiot. Temperatury w lecie potrafią spadać gwałtownie w trakcie nocy, dlatego tak ważne jest wzięcie ze sobą odpowiedniego śpiwora.

Jeżeli jesteś fanem kolacji na ciepło, rozważyć można również zabranie ze sobą grilla bądź przenośnej, turystycznej kuchenki gazowej. W celu zapobiegania zatruciom pokarmowym ważne jest odpowiednie przechowywanie pokarmu, nawet jeśli poddamy go obróbce termicznej – w tym celu warto rozważyć zakup lodówki turystycznej, która umożliwi schłodzenie produktów spożywczych i napojów, dzięki czemu dłużej zachowają one świeżość.

Ze względu na budzące się do życia w nocy komary rekomendowane jest posiadanie środków na bazie permetryny – skutecznie odstraszają one komary i kleszcze, jednak nie należy ich stosować w obecności małych zwierząt, np. kotów domowych.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą masalski.pl