Na Plantach jest więcej zieleni i mniej śmieci. Akcja Czyste Zielone Miasta zawitała do Skarżyska

1391
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżysko-Kamienna było kolejnym miejscem na trasie akcji Czyste Zielone Miasta. Z tej okazji na Plantach odbyło się sprzątanie, sadzenie drzewa, a wszystkiemu towarzyszył piknik ekologiczny.

Akcja Czyste Zielone Miasta to inicjatywa Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Wśród kilkudziesięciu miast w całej Polsce, gdzie się odbyła, znalazło się też Skarżysko.

Wszystko odbyło się w sobotę 15 października 2022 roku na Plantach na osiedlu Przydworcowe. Uczestnicy zaczęli od posprzątania tego miejsca. Potem przyszła pora na sadzenie drzew. Od teraz rośnie tam kilkadziesiąt nowych drzew. Sadzili je wszyscy chętni, wśród nich przedstawiciele władz miasta. Chętni mogli wziąć sadzonki drzew ze sobą i posadzić je w wybranym siebie miejscu.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Na Plantach czekały na nich dmuchańce, konkursy i zabawy. Przygotowali je organizatorzy i współorganizatorzy, w tym Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Nadleśnictwo Skarżysko oraz Miejskie Centrum Kultury. Nie zabrakło poczęstunku. Była wata cukrowa, popcorn, a ekipa wodociągów miała ze sobą nieodzowny saturator z napojami.

Jak mówi Agata Grabowska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska, piknik był pierwszym, ale niekoniecznie ostatnim etapem współpracy stowarzyszenia z miastem. W planach są kolejne działania, a ich propozycje może zgłaszać też samo miasto.

Do Stowarzyszenia Program Czysta Polska należy też pochodząca ze Skarżyska dziennikarka stacji Polsat News Monika Dorociak. Jest ona również inicjatorką nieformalnej akcji Posprzątajmy Skarżysko, dzięki której w ostatnich miesiącach posprzątano wiele zaśmieconych miejsc w Skarżysku. Jej akcja również będzie mieć kontynuację.