Pierwszy w Skarżysku miejski defibrylator już funkcjonuje

26388
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury jest pierwszym z obiektów miejskich, w których zamontowany został defibrylator dla ratowania życia ludzkiego.

Pierwszy z zapowiadanych kilka tygodni temu defibrylatorów już jest w pogotowiu na wypadek potrzeby. Znajduje się w Miejskim Centrum Kultury, na parterze, przy wejściu do windy. Informacja o nim jest też na budynku, a wkrótce pojawią się też tabliczki w okolicy.

Defibrylatora będzie można używać nie tylko w budynku. Jest to urządzenie przenośne i będzie można go użyć w okolicy MCK. – Poinformujemy okoliczne szkoły, pocztę, sklepy i inne podobne miejsca, że w razie potrzeby można skorzystać z naszego defibrylatora – mówi Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Defibrylator jest intuicyjnym urządzeniem, które dodatkowo wydaje komendy i „prowadzi” osobę ratującą przez proces przywracania pracy serca, ale wkrótce wszyscy pracownicy MCK przejdą szkolenie z jego obsługi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, aby pomóc w razie potrzeby.

Warto wiedzieć, że urządzenie jest intuicyjne, ale równie ważna jest rola człowieka. Co istotne, używając defibrylatora, nawet nie mając dużej wiedzy, nie można zaszkodzić osobie wymagającej pomocy.

Jak dodaje dyrektor MCK, z obecności urządzenia cieszą się przede wszystkim osoby starsze, którzy licznie korzystają z oferty instytucji i są jej stałymi bywalcami. – Nasi seniorzy są uradowani. Mówią, że czują się bezpieczniej. Myślę, że każdy od teraz będzie się czuł bezpieczniej w naszym budynku – dodaje Katarzyna Michnowska-Małek.

Jak obiecuje prezydent miasta Konrad Krönig, kolejne defibrylatory będą sukcesywnie pojawiać się w budynkach podległych gminie jednostek. Następny będzie umieszczony najprawdopodobniej w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji.

Aktualizacja:
Kolejny defibrylator już został zamontowany na hali sportowej MCSiR przy ul. Sienkiewicza.
Kolejnym miejscem, gdzie będzie umieszczony defibrylator, będzie najprawdopodobniej basen miejski.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny (defibrylator AED) to urządzenie, które ma za zadanie przywrócić prawidłową akcję serca. Jest wysoce zautomatyzowane i dzięki poleceniom głosowym i wizualnym może być używane przez osoby nie znające zasad udzielania pierwszej pomocy.

Poniżej film instruktażowy, jak używać defibrylatora AED:

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

 1. Jest to świadectwo, które każdy musi przeczytać, jestem tutaj, aby poinformować cały świat o człowieku, który uratował mój związek, a ten wielki człowiek nazywa się Dr. IZOYA. Rzeczywiście wykonał dla mnie świetną robotę, sprowadzając mojego byłego kochanka, który mnie opuścił i obiecuje, że już nigdy do mnie nie wróci. Dzięki temu zdałem sobie sprawę, że podając światu szczegóły dr. IZOYY, przyniosą one wiele korzyści tym, którzy mają zepsute domy lub związki, aby pomóc mu naprawić ten zerwany związek lub małżeństwo. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem jego adresu e-mail: drizayaomosolution@gmail.com. lub jego numer aplikacji what’s +12098373537. Skontaktuj się z nim i sprawdź, jak Twój problem zostanie rozwiązany w ciągu 24 godzin. Specjalizuje się również w następujących sprawach …
  (1) Chcesz odzyskać swojego byłego.
  (2) Chcesz awansować w swoim biurze.
  (3) Chcesz, aby mężczyźni / kobiety podążali za tobą.
  (4) Chcesz dziecko.
  (5) Jesteś przedsiębiorcą i chcesz wygrywać kontrakty
  (6) Chcesz, aby twój mąż był twój na zawsze
  (7) Potrzebujesz pomocy duchowej.
  (8) Zostałeś oszukany i chcesz odzyskać utracone pieniądze..
  (9) Zatrzymaj rozwód
  (10) Przywoływanie rytuałów pieniężnych
  (11) Wygraj wybory

Comments are closed.