Dzieci z Siódemki „pamiętają o ogrodach” – posadziły goździki

2601
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Pamiętajmy o ogrodach” – taka nazwę zaczerpniętą oczywiście z piosenki Jonasza Kofty nosi akcja edukacyjna w Szkole Podstawowej nr 7 Skarżysku. Dzieci sadziły do doniczek kwiaty, którymi będą się opiekować w domu.

Po niedawnej akcji sprzątania terenu i otoczenia Szkoły Podstawowej nr 7, uczniowie mieli kolejną lekcję związaną tematycznie z ekologią – uczyli się sadzić kwiaty.

Tegoroczna akcja sadzenia roślin był drugą. W zeszłym roku dzieci posadziły na terenie szkolnym pelargonie. W tym roku, z racji nie najlepszej pogody, akcja odbyła się wewnątrz szkoły, a dzieci wsadziły do doniczek goździki.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Akcja sadzenia roślin odbywa się w ramach Dnia Pustej Klasy, którego celem jest przeniesienie lekcji poza ławki szkolne. Dzień ten przypada dopiero 15 czerwca, ale jego pierwsza odsłona odbyła się właśnie dziś. W czerwcu dzieci znów przystąpią o prac ogrodniczych. Wówczas w szkolnym ogródku zasadzą zioła, a dla zaproszonych gości przygotują potrawy z ich wykorzystaniem.

Dzisiejsza żywa lekcja była nie tylko lekcją przyrody, ale też połączeniem zajęć z muzyki, angielskiego i polskiego. Całość rozpoczęto właśnie piosenką „Pamiętajcie o ogrodach” w wykonaniu Agnieszki Kaczmarczyk i Tomasza Sekuły. Teresa Suwara przeprowadziła quiz ze znajomości angielskich nazw kwiatów, a Beata Czajkowska opowiedziała dzieciom o książkach, w których motywem są właśnie kwiaty i przyroda.

Przy sadzeniu kwiatów dzieciom pomagały dyrektor Joanna Macherzyńska, wicedyrektor Katarzyna Banaczek i Anna Waliszewska, kierownik świetlicy. – W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do ekologii i uczymy dzieci poszanowania przyrody – powiedziała dyrektor.

Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z sadzeniem i w nagrodę dostały lody.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to