Radosny Dzień Błota z Fundacją Ludzie z Natury. Bawili się i dzieci, dorośli

1344
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyska Fundacja Ludzie z Natury zaprosiła do celebrowania Międzynarodowego Dnia Błota. Dzieci specjalnie nie trzeba było namawiać, a i dorośli się skusili.

Międzynarodowy Dzień Błota obchodzony jest 29 czerwca. Z tej okazji Fundacja Ludzie z Natury zorganizowała błotniste bajorko i zaprosiła do niego wszystkich chętnych.

W błocie dominowały dzieci, ale znaleźli się też dorośli, którzy odważyli się do niego wejść. Niektórzy, chcąc nie chcąc, musieli, aby nadążać za swoimi pociechami.

Celebrujemy dziś Dzień Błota. To dość spontaniczna akcja i dobra okazja dla dzieci i dorosłych, żeby potaplać się w błocie, nie przejmować się brudem, a jednocześnie pobyć wspólnie na łonie natury. Zaproponowaliśmy dzieciakom różne zabawy, gdzie każdy może podejść i robić, co chce. Zabawy nie są animowane, każdy może samodzielnie decydować, jak się bawić, zgodnie z ideą swobodnej zabawy.Agata Klimek, wiceprezeska Fundacji Ludzie z Natury
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tak więc nie tylko błoto było atrakcją tego wieczoru. Dzieci mogły robić laleczki z włóczki i siana, mandale z szyszek i gałęzi oraz lepić błotne twarze na drzewie. Atrakcją była też błotna kuchnia.

Po błotnym szaleństwie uczestnicy myli się pod kurtyną wodną i już czyści zasiadali wokół ogniska, gdzie czekał poczęstunek.

Wydarzenie wsparli Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz firma Klimek Nieruchomości.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to