Wspólnie świętujmy Dzień Błota w rytmach bębnów! Fundacja Ludzie z Natury zaprasza

593
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Już po raz drugi Fundacja Ludzie z Natury zaprasza na celebrację Międzynarodowego Dnia Błota! Kameralne wydarzenie „Lato Ludzi z Natury” jest wspaniałą okazją, aby oderwać się od codziennego pędu i spędzić rodzinnie czas w otoczeniu przyrody, czerpiąc z niej pełnymi garściami. Zapowiada się idealny początek wakacji!

Już w pierwszy weekend lipca, 6–7 lipca 2024 roku, Baza Leśna Oskoła prowadzona przez skarżyską Fundację Ludzie z Natury zamieni się w miejsce pełne radości, zabawy i relaksu na świeżym powietrzu. „Lato Ludzi z Natury” skierowane jest do wszystkich: rodzin z dziećmi i bez dzieci, dorosłych, seniorów oraz młodzieży. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zadowoli każdego, bez względu na wiek czy zainteresowania.

Zobacz relację z Dnia Błota 2024, na który zaprosiła Fundacja Ludzie z Natury:

Błoto i mnóstwo innych atrakcji. Tak się bawią Ludzie z Natury!

Czas beztroski

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jedną z głównych atrakcji pikniku będą zabawy w błocie. Dla tych, którzy nie boją się pobrudzić, będzie czekać błotna zjeżdżalnia, kuchnia błotna i plac zabaw. Dla młodszych to przestrzeń swobodnej ekspresji. Dla starszych – doskonała okazja, aby na chwilę powrócić do czasów dzieciństwa, pełnych śmiechu i beztroskiej zabawy. Błotne harce to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na integrację i budowanie rodzinnych relacji.

Zrelaksuj się!

Dla osób preferujących spokojniejszy wypoczynek czekają hamaki rozwieszone w cieniu drzew. Delikatne kołysanie, śpiew ptaków i szum liści stworzą idealne warunki do relaksu i wyciszenia. To doskonała okazja, aby na chwilę zapomnieć o miejskich troskach i po prostu cieszyć się chwilą spokoju.

Miłośników wędrówek zabierzemy na godzinny spacer przez urokliwe zakątki lasu. Przebywanie wśród zieleni pozwoli naładować baterie i podziwiać piękno otaczającej przyrody. Trasa jest dostosowana do różnych poziomów trudności, dzięki czemu każdy, bez względu na wiek i kondycję, będzie mógł cieszyć się tym doświadczeniem.Agata Klimek, wiceprezeska Fundacji Ludzie z Natury

Warsztaty? Naturalnie!

Oprócz zabaw i spacerów organizatorzy przygotowali również szereg warsztatów i dodatkowych atrakcji:

Warsztaty Bębniarskie – muzyka i rytm będą towarzyszyć uczestnikom podczas warsztatów bębniarskich. Pod okiem Martyny Dolęgi z DolęgArt, każdy będzie miał okazję nauczyć się podstaw gry na bębnach i doświadczyć radości wspólnego muzykowania.

Rodzinna Joga na Trawie – rodzinna sesja jogi na świeżym powietrzu prowadzona przez Marcina Jedynaka dla uczestników w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, pomoże zrelaksować ciało i umysł. To doskonały sposób na poprawę samopoczucia i spędzenie czasu z rodziną.

Razem z Jagodą Szulik z „Na polu u Kopra” będą gotowane różne pyszności na ogniu. Maria Filipiak pokaże jak samodzielnie zrobić kosmetyki. Dominika Piwnik zabierze uczestników w podróż o zmysłach, a Anna Pulut wprowadzi w podstawy tańców latynoskich! W zakątkach Bazy Leśna Oskoła uczestnicy będą mogli odnaleźć stacje z propozycjami zabaw kreatywnych i manualnych.

Informacje organizacyjne

Zapraszamy do zapisania się na wydarzenie „Lato Ludzi z Natury” przez formularz:

https://forms.gle/JaRtFFn261x4GCeQ7

Rejestracja jest konieczna, gdyż organizatorzy chcą zapewnić kameralny charakter wydarzenia. Więcej informacji możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 514 131 951 lub na stronie internetowej www.ludzieznatury.org.

Wydarzenie jest płatne, a zebrane środki pozwolą Fundacji na dalszy rozwój terenu Bazy Leśna Oskoła oraz Strefy LAS, tak aby miejsca te były jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb mieszkańców naszego miasta. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby spędzić aktywnie i radośnie czas na łonie natury. Dodatkowo możecie dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tych dwóch wyjątkowych miejsc, w których cyklicznie odbywają się bezpłatne wydarzenia skierowane do lokalnej społeczności.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki. Partnerami wydarzenia są: Gmina Skarżysko-Kamienna, Klimek Nieruchomości, MPWiK Skarżysko-Kamienna, cukiernia Lazur Suchedniów, Wytwórnia Wód Gazowanych DAN Szydłowiec, Nadleśnictwo Skarżysko, DolęgArt oraz Na Polu u Kopra.

Lato Ludzi z Natury – Fundacja Ludzie z Natury zaprasza na Święto Błota 2024