Wieczór z piosenką, konkursami, upominkami oraz lampką szampana przygotowało dla Pań z okazji ich święta Miejskie Centrum Kultury.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z Dnia Kobiet w Miejskim Centrum Kultury
Wieczór zacznie się od występu Pereł z Lamusa, grupy artystycznej działającej przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. A występ nosił będzie tytuł „Lokomotywa dziejów” zaczerpnięty od jednej z piosenek ze spektaklu „Klimakterium”. – Dla nas to zaszczyt wystąpić przed tak znaną postacią. A my wykonamy właśnie kilka piosenek z „Klimakterium”, min. „Być kobietą” czy „Był nasz gang” – mówi Anna Tchórzewska, liderka zespołu.
Tomasz Stockinger z kolei zaprezentuje recital pt. „Już nie zapomnisz mnie”, będący muzycznym i słownym wspomnieniem dwudziestolecia międzywojennego. Aktor wykona najpiękniejsze szlagiery polskiego kina przedwojennego.
Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. Tomasz Stockinger oddaje w ten sposób także hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Na fortepianie akompaniował będzie Stefan Gąsieniec.
Spektakl odbędzie się 11 marca 2017 r. o godz. 17.30 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku.
Ceny biletów:
- 30 zł – normalny
- 20 zł – UTW oraz seniorzy 60+
Bilety są do nabycia w Impresariacie Artystycznym MCK, tel. 41 25 31 482 wew. 108 lub 500 199 710.
Tomasz Stockinger – ukończył PWST w Warszawie. Od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje.
Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyrekcją Gustawa Holoubka. Później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. „Melodią wracasz do mnie”.Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego festiwalu muzycznego „Eurosilesia”. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. „Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej.
Perły z Lamusa – grupa artystyczna działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. Założona została 1 lutego 2013 r. z inicjatywy grupki zapaleńców, chcących bawić i śmieszyć innych, ale także i siebie. Grupa regularnie występuje, zarówno na scenach, jak i w mediach, zdobywając uznanie nie tylko publiczności, ale także jurorów. Perły z Lamusa oraz ich liderka Anna Tchórzewska są m.in. laureatami świętokrzyskich „Scyzoryków”.