REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ekospacer, czyli sprzątanie miasta, oraz rozdawanie sadzonek drzew to dwie proekologiczne inicjatywy Stowarzyszenia Polska 2050, które odbyły się w Skarżysku-Kamiennej.

Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, zaprosiło mieszkańców Skarżyska-Kamiennej do zaangażowania w inicjatywy pod nazwą tyDZIEŃ Ziemi.

Jedną z nich był ekospacer, czyli sprzątnie fragmentu Skarżyska. Tym razem wybrano miejsce pomiędzy ulicami Torową i Paryską. Tamtejsze nieużytki to jedno z bardzo zaśmieconych miejsc, jakich jest wiele w naszym mieście. Od dziś przynajmniej tam jest czyściej. W sumie zebrano kilkadziesiąt worków odpadów, a znalazły się wśród nich też i „gabaryty” w postaci starych mebli.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Innym działaniem na rzecz nie tylko naszej małej ojczyzny, ale i całej Ziemi, było wręczanie sadzonek drzew. Można je było dostać pod Hermesem i pod SDH-em. Stowarzyszanie Polska 2050 oferowało skarżyszczanom lipy, akacje, świerki, jodły czy karagany. Wręczali je Magdalena Szymańska, liderka stowarzyszenia w powiecie skarżyskim, oraz skarżyski samorządowiec Adam Ciok, który również należy do Stowarzyszenia Polska 2050.

Pan Paweł, który po sadzonki przyszedł z córkami Mają i Martyną, posadzi nowe drzewka na swojej działce rekreacyjnej.

Kilka nowych drzew pojawi się również przy Erblu, czyli I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku, ponieważ sadzonki wzięła dyrektor szkoły Martyna Maćkowiak.

– Myślę, że dziś nam wszystko ładnie wyszło. W ekospacer włączyło się dużo osób, zebraliśmy naprawdę dużo śmieci. Mieszkańcy Skarżyska chętnie też przychodzili po sadzonki. Ekospacery chcemy organizować regularnie, co najmniej raz w miesiącu – mówi Magdalena Szymańska.

To jeszcze nie koniec tyGODNIA Ziemi w wykonaniu Polski 2050. W następną sobotę, 1 maja 2021 roku, stowarzyszenie zawita do Suchedniowa. Tam, od godz. 12.00 w parku nad zalewem będzie można nie tylko otrzymać sadzonkę, ale również posadzić nowe drzewa.

Sadzonki ufundowało Nadleśnictwo Suchedniów.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to