Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ekospacer, czyli sprzątanie miasta, oraz rozdawanie sadzonek drzew to dwie proekologiczne inicjatywy Stowarzyszenia Polska 2050, które odbyły się w Skarżysku-Kamiennej.

Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, zaprosiło mieszkańców Skarżyska-Kamiennej do zaangażowania w inicjatywy pod nazwą tyDZIEŃ Ziemi.

Jedną z nich był ekospacer, czyli sprzątnie fragmentu Skarżyska. Tym razem wybrano miejsce pomiędzy ulicami Torową i Paryską. Tamtejsze nieużytki to jedno z bardzo zaśmieconych miejsc, jakich jest wiele w naszym mieście. Od dziś przynajmniej tam jest czyściej. W sumie zebrano kilkadziesiąt worków odpadów, a znalazły się wśród nich też i „gabaryty” w postaci starych mebli.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Innym działaniem na rzecz nie tylko naszej małej ojczyzny, ale i całej Ziemi, było wręczanie sadzonek drzew. Można je było dostać pod Hermesem i pod SDH-em. Stowarzyszanie Polska 2050 oferowało skarżyszczanom lipy, akacje, świerki, jodły czy karagany. Wręczali je Magdalena Szymańska, liderka stowarzyszenia w powiecie skarżyskim, oraz skarżyski samorządowiec Adam Ciok, który również należy do Stowarzyszenia Polska 2050.

Pan Paweł, który po sadzonki przyszedł z córkami Mają i Martyną, posadzi nowe drzewka na swojej działce rekreacyjnej.

Kilka nowych drzew pojawi się również przy Erblu, czyli I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku, ponieważ sadzonki wzięła dyrektor szkoły Martyna Maćkowiak.

– Myślę, że dziś nam wszystko ładnie wyszło. W ekospacer włączyło się dużo osób, zebraliśmy naprawdę dużo śmieci. Mieszkańcy Skarżyska chętnie też przychodzili po sadzonki. Ekospacery chcemy organizować regularnie, co najmniej raz w miesiącu – mówi Magdalena Szymańska.

To jeszcze nie koniec tyGODNIA Ziemi w wykonaniu Polski 2050. W następną sobotę, 1 maja 2021 roku, stowarzyszenie zawita do Suchedniowa. Tam, od godz. 12.00 w parku nad zalewem będzie można nie tylko otrzymać sadzonkę, ale również posadzić nowe drzewa.

Sadzonki ufundowało Nadleśnictwo Suchedniów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here