Emilia Szczepańska i Krzysztof Magdziarz podczas treningów na Rejowie
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Emilia Szczepańska i Krzysztof Magdziarz, skarżyscy biegacze, dopięli swego i zdobyli Koronę Półmaratonów Polskich. Mało tego, kończąc o jeden bieg więcej, mają też Herb Półmaratonów.

O Emilii i Krzysztofie pisaliśmy wiosną tego roku, gdy zaczynali starty, których zwieńczeniem miało być zdobycie korony i herbu. Koronę Półmaratonów Polskich 2018 zdobywa ten, kto ukończy pięć z kilkunastu wskazanych półmaratonów w sezonie. Wspominali wtedy, że jak się uda, to pokuszą się o ukończenie sześciu i zdobycie innego odznaczenia, czyli Herbu Półmaratonów 2018.

Jak obiecywali, tak zrobili i oboje mogą się poszczycić posiadaniem i korony, i herbu. Co ciekawe, Krzysztof Magdziarz swój ostatni i decydujący start w sezonie miał w Gnieźnie, gdzie dekoracje idealnie pasowały do jego zdobyczy. – Najtrudniejszy z biegów był właśnie ten ostatni, w Gnieźnie. Trudny, ale i stresujący, że już tak blisko – powiedział.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Swoje szóste zwycięstwo Emilia Szczepańska odniosła w Krakowie, czyli również królewskim mieście. – Bałam się tego biegu, ponieważ dzień wcześniej zaliczyłam trening z Jakubem Wesołowskim i Łukaszem Oskierko, ale udało się ukończyć i zdobyć też herb półmaratonów – powiedziała.

Emilia ma przed sobą jeszcze trzy starty w tym sezonie, a w przyszłym ma zamiar skupić się głównie na biegach lokalnych oraz na treningach. W 2020 chciałby podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i zdobyć Złotą Koronę Półmaratonów Polskich, czyli ukończyć dziesięć biegów w jednym sezonie. W dalszej perspektywie marzy jej się korona… maratonów.

Krzysztof plany na przyszły rok będzie precyzował po zimie, którą ma zamiar przeznaczyć na treningi. Zdradza, że teraz jego myśli kierują się ku maratonom.

Pomysł walki o koronę wysunął Krzysztof i namówił do tego Emilię. Oboje biegają w barwach Akademii Holistycznej. Co ciekawe, opiekun biegaczy z akademii, Krzysztof Ogłoza, też ma na koncie zdobytą koronę, ale maratonów.

Gratulacje dla obojga skarżyskich biegaczy!

Emilia Szczepańska i Krzysztof Magdziarz już na mecie Półmaratonu Białystok (fot. archiwum własne)
fot. archiwum własne Krzysztof Magdziarz
Medale Emilii Szczepańskiej
Krzysztof Magdziarz na mecie półmaratonu w Gnieźnie