REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Po raz trzeci do Skarżyska przyjechały zespoły taneczne działające przy uniwersytetach trzeciego wieku, aby rywalizować o puchar w Festiwalu Tańca UTW. Wystąpiły też gospodynie, czyli zespół The Fifty Five.

Tytułu najlepszego broniły właśnie nasze panie, które przygotowały dwa występy. Pierwszym był miks taneczny m.in. z wykorzystaniem ponadczasowego hitu „I will Survive” Glorii Gaynor (w choreografii Artura Cieślika), a drugim największy szlagier ostatnich miesięcy, czyli „Despacito” Luisa Fonsi w aranżacji Mariusza Guraka.

Oprócz skarżyskiego zespołu, w szranki stanęły cztery inne:

  • Stalowianki – UTW Miejskiego domu Kultury w Stalowej Woli
  • Zwolenianki – Zwoleński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Luz 50+ – Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
  • Ad Rem – UTW Łaski Dom Kultury
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W ocenie jury najlepiej zaprezentował się zespół Luz 5+ z Siedlec, który również przygotował dwa występu. Pierwszy złożony był z polskich piosenek, a drugi oparty na mazurze. Drugie miejsce przypadło Stalowiankom, które zaprezentowały muzykę z baśni „Pocahontas” oraz tańce cygańskie. Nasz zespół, The Fifty Five, zajął tym razem trzecie miejsce.

Tak jak i rok temu, tak i tym razem publiczność rozgrzał dodatkowo zespół Perły z Lamusa, również działający przy naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Partnerem festiwalu była firma odzieżowa Dana Collection, która wkrótce, bo już w styczniu 2018 roku będzie obchodzić 30-lecie działalności. Zlokalizowana w Skarżysku Kościelnym firma produkuje odzież damską na różne okazje. Zatrudnia obecnie ponad 60 osób.