Motocykliści z klubu Road Runners jak co roku nie odpuścili i wylicytowali tort
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie skarżyskim znów stał pod znakiem rekordów. Swoje najlepsze wyniki pobiły wszystkie sztaby, a były też rekordy indywidualne.

W 28. Finale WOŚP w powiecie skarżyskim zagrały trzy sztaby dwa w Skarżysku – w MCK i w Semaforze oraz jeden w Suchedniowie – w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”. W każdym z nich padł rekord pod względem zebranej kwoty.

Rekordowy finał WOŚP w MCK w Skarżysku

W Skarżysku w tym roku nie zagrał już sztab w Gimnazjum nr 1 i całą zbiórkę na swoje barki musiał wziąć sztab główny – w Miejskim Centrum Kultury. Wywiązał się z tego znakomicie, ponieważ zebrano rekordową kwotę w historii sztabu – 84 476,80 złotych.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dużo pieniędzy zebrali na ulicach wolontariusze, dużo zebrano też podczas finału z licytacji i sprzedaży fantów.

– Liczenie skończyliśmy po godz. 3.00 w nocy. Pieniądze są już w banku. Mamy rekord, co cieszy tym, bardziej, że mieliśmy około 50 wolontariuszy mniej. To bardzo dobry wynik, a zbiórka poszła sprawnie, bez najmniejszych problemów – powiedział Rafał Kamiński, szef sztabu w MCK.

Natalia Molasy miała rekordową puszkę w powiecie skarżyskim podczas 28. finału WOŚP:

Natalia Molasy znów zebrała najwięcej na WOŚP

 

Lepszy rezultat to w znaczniej mierze zasługa zbiórki w samym MCK podczas finału. Licytowane przedmioty znajdowały nabywców, a pieniądze dodatkowo zbierano na stoiskach w budynku.

– W trakcie finału w MCK zebraliśmy ponad 26 tysięcy. Cieszymy się, ponieważ odwiedziło nas wiele osób, wręcz były tłumy. Zamykamy finał i pozostało nam jeszcze wystosować podziękowania do wszystkich, którzy nam pomogli – mówi Katarzyna Tambor, która organizowała finał w siedzibie MCK.

Zobacz relację z finału WOŚP 2020 w Skarżysku:

Finał WOŚP 2020 w Skarżysku: Się działo!

Rekordowy finał WOŚP w klubie Semafor

Od lat co roku z Orkiestrą Jurka Owsiaka gra również klub muzyczny Semafor. W przeddzień wielkiego ogólnopolskiego finału odbywa się tam koncert. W tym roku z wejściówek zebrano 1526,70 złotych i wszystko jest już na koncie WOŚP.

Rekordowy finał WOŚP w Suchedniowie

Suchedniów gra z Orkiestrą od początków jej istnienia. Rok 2020 przyniósł kolejny rekord. Kwota zebrana w niedzielę to 36 308, 80 złotych.

– Znów wyśrubowaliśmy wynik. Sam jestem zaskoczony, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Więcej mieliśmy i z puszek, i z licytacji. Finał przebiegał spokojnie. Wszystko poszło sprawnie – podsumował finał Paweł Zubiński, szef sztabu w Kuźnicy.

Zobacz relację z finału WOŚP w Suchedniowie na portalu Echo Dnia: >>Finał WOŚP 2020 Suchedniów<<

Rekordowy finał WOŚP w powiecie skarżyskim

Zsumowane kwoty z poszczególnych sztabów WOŚP w powiecie skarżyskim dały razem 122 213,30 złotych:

  • MCK Skarżysko – 84 476,80 złotych
  • Semafor Skarżysko – 1526,70
  • Kuźnica Suchedniów – 36 308,80

Niewykluczone, że po przeliczeniu pieniędzy z MCK przez bank ostateczna i dokładna kwota będzie jeszcze wyższa i sumarycznie przekroczy 121 tysięcy. Tak czy inaczej, zeszłoroczny wynik został poprawiony o kilka tysięcy.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to