REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Gra Egony, która powstaje w Skarżysku, a o której pisaliśmy kilka tygodni temu, nie jest jeszcze oficjalnie dostępna, ale mogli w nią zagrać odwiedzający Nocną Giełdę Gier na imprezie Arts Independent w Katowicach oraz targi Game Arena w Poznaniu.

Siódma edycja festiwalu Ars Independent i otwarte targi, taki showcase gier indie, przyciągnęła sporą liczbę odwiedzających. Do późnych godzin nocnych w samym sercu Katowic można było zagrać w gry debiutujących twórców. Atmosfera i klimat imprezy sprzyjał pogawędkom, wymianie spostrzeżeń pomiędzy twórcami, a odbiorcami.

Gra Egony skarżyskiego studia została odebrana bardzo pozytywnie, niektórzy goście bawili na stoisku dłuższą chwilę, „zagrywając” się w pierwsze misje. Gracze chwalili oprawę graficzną, pomysł na prezentację fabuły oraz niektóre mechaniczne rozwiązania.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nocna Giełda Gier to bardziej kameralna impreza. Zgoła inną, mocno komercyjną, jest Poznań Game Arena. Organizowana już po raz jedenasty impreza dzierży tytuł największych gamingowych targów w Polsce. Tegoroczna edycja była rekordowa pod każdym względem. Przez trzy dni odwiedziło je prawie 80 tysięcy gości, zaprezentowano ponad 140 polskich produkcji zarówno dużych jak i małych studiów deweloperskich.

Twórcy Egony dzielnie prezentowali swój projekt zainteresowanym odbiorcom. Przez stoisko Fundacji Indie Games Polska przewinęło się tysiące gości. Podczas prezentacji odwiedzający mieli okazję poznać kilka sporych fragmentów rozgrywki na różnych misjach.

Wrażenia były niezwykle dobre. Jako twórcy nie liczyliśmy na aż tak dobry odbiór i zainteresowanie, ale to motywuje do pracy. Nawiązaliśmy pozytywny kontakt z odbiorcami, zderzyliśmy swoją pracę z liczną grupą dość wybrednych użytkowników, a efektem „potargowym” jest wersja gry na PC. O tą platformę pytano najczęściej, co umocniło nas w przekonaniu że to dobry kierunek.

Premiera gry Egony zapowiadana jest jeszcze na ten rok. Będziemy informować kiedy będzie można w nią zagrać.

 

Zdjęcia: archiwum studia BoomTownGames

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to