Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pokazy broni, wystawa oraz archiwalne zdjęcia – m.in. to właśnie złożyło się na happening niepodległościowy, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym.

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości już się w Skarżysku rozpoczęły. Nauczyciele i uczniowie II LO przygotowali happening mający na celu kultywowanie patriotyzmu. – W ten właśnie sposób chcieliśmy zainteresować młodzież historią i krzewić wśród nich postawy patriotyczne – powiedział Arkadiusz Bogucki, nauczyciel historii.

Na jednej z lekcji, zamiast z nowym materiałem, uczniowie mogli zapoznać się z budową i zasadami użytkowani broni, obejrzeć archiwalne zdjęcia i wystawę informującą o odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Zaprezentowany materiał nie dotyczył ściśle okresu, kiedy Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości, ale również czasów II wojny światowej.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W zorganizowaniu happeningu szkole pomogli Muzeum im. Orła Białego, 13. Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich oraz Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy „Rezerwa”. Zdjęcia archiwalne ze swojej kolekcji udostępnił Piotr Nasiołkowski.

Narodowe Święto Niepodległości 2017 Skarzysko

Wśród licznych wydarzeń mających na celu upamiętnić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będą uroczystości na osiedlu Zachodnie, które odbędą się 11 listopada, oraz Powiatowy Bieg Niepodległościowy, który odbędzie się w niedzielę, 12 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here