Wkrótce koniec sezonu 2023 na hulajnogi Lime i rowery miejskie w Skarżysku

846
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dobiega końca sezon na hulajnogi Lime oraz na rowery miejskie w Skarżysku. To już ostatnie dni, kiedy można korzystać z tych pierwszych. Rowerów będziemy mogli użytkować trochę dłużej.

Wyjątkowo ciepłe i długie lato kiedyś musiało się skończyć. Pogoda w Skarżysku jest już prawdziwie jesienna, więc to czas, kiedy kończy się sezon na jednoślady – rowery miejskie i hulajnogi.

Koniec sezonu 2023 na hulajnogi Lime w Skarżysku

Jako pierwsze w zimowy sen zapadną hulajnogi Lime. Ostatnim dnie w tym roku, kiedy będzie można z nich korzystać w Skarżysku-Kamiennej, będzie wtorek 24 października 2024 roku.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hulajnogi wrócą na ulice Skarżyska wiosną 2024 roku. Nasze miasto jest jednym z ponad pięćdziesięciu miast w Polsce, gdzie można jeździć na hulajnogach Lime.

Nie jest tajemnicą, że hulajnogi często są pozostawiane przez użytkowników w nieodpowiednich miejscach, co skutkuje między innymi stwarzaniem zagrożenie dla pieszych. Również nieodpowiednie poruszanie się hulajnogami może być niebezpieczne dla innych użytkowników.

Operator usługi przypomina więc 5 podstawowych zasadach korzystania z hulajnóg Lime:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Rowery miejskie też zakończą sezon 2023

Trochę dłużej niż hulajnogi dostępne będą rowery miejskie w Skarżysku, które są dostępne od kilku miesięcy. W ich przypadku to pierwsze sezon, kiedy możemy z nich korzystać w naszym mieście.

Skarżyskie rowery miejskie będą dostępne maksymalnie do 15 listopada 2023 roku. Jeśli aura wcześniej znacznie się pogorszy, to zostaną zdjęte z ulic przed tym terminem.

Identycznie, jak hulajnogi, również rowery miejskie wrócą  na ulice Skarżyska wiosną przyszłego roku.

Wtedy też dostępne będą rowery miejskie w sąsiednich Starachowicach. Tam system rowerowy będzie nosił nazwę STAR BIKE i wystartuje właśnie wiosną 2024 roku. Będzie z nich można korzystać z tej samej aplikacji, co w Skarżysku, ponieważ firmą obsługująca starachowickie rowery też będzie Roovee. Ta sama firma obsługuje też rowery miejskie w Kielcach.