REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Blisko dwieście osób stawiło się na starcie I Biegu Konstytucji, któremu patronował prezydent miasta Konrad Krönig. Kilkadziesiąt osób wzięło również udział w niespełna dwukilometrowym marszobiegu, który towarzyszył imprezie głównej.

Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania 15 kilometrów trudnej technicznie trasy. Najszybciej zrobił to uznawany za faworyta Łukasz Woźniak. Nasz skarżyski faworyt, mieszkaniec Bliżyna i trener biegaczy STS Skarżysko, Rafał Czarnecki, przybiegł czwarty. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Kucharska.

Poza Rafałem Czarneckim, biegacze ze Skarżyska i najbliższych okolic również spisali się bardzo dobrze. Najlepszym skarżyszczaninem okazał się Zbigniew Dulemba, a skarżyszczanką – Monika Mosiołek.

Monika Lipnicka
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Trasa biegu była wymagająca, ale przez to ciekawa i atrakcyjna, co potwierdzali uczestnicy. Atmosfera biegu również trzymała wysoki poziom. – Biegło się świetnie, choć dwa podbiegi pod Sokolą i Wiejską dały w kość. Ale trasa super, szybkie tempo, a sama inicjatywa biegu również fajna – mówiła Monika Lipnicka, na co dzień szefująca Fundacji Eco-Textil firmy Wtórpol, sponsora tytularnego innej imprezy biegowej w naszym mieście – Półmaratonu Wtórpol.

Za najtrudniejszy ze skarżyskich biegów uznał te imprezę Robert Niedziela. – Wymagająca trasa, spore podbiegi i trasa cięższa, niż podczas innych skarżyskich imprez biegowych, jak choćby Memoriał Krzysztofa Wolińskiego – stwierdził.

Robert Niedziela (z prawej)

Wszyscy zawodnicy, i na trasie i na mecie, zbierali gromkie brawa, ale najgoręcej został przyjęty Stanisław Wyciszkiewicz, który przybiegł na ostatniej pozycji. Pan Stanisław, który przyjechał z Dłutowa koło Pabianic, ma 68 lat, a bieganie zaczął uprawiać w wieku… 66 lat. Przy okazji, w tym okresie stracił sporo na wadze – kiedyś ważył 130 kg, a teraz 85. Jak przyznał z uśmiechem, nie zawsze przybiega ostatni. – Pod koniec kwietnia biegłem maraton w Łodzi i jeszcze miałem w nogach tamten start – powiedział.

Gościem honorowym imprezy był Jerzy Skarżyński, świetny długodystansowiec, który po zakończeniu zawodowej kariery, dzieli się swoją pasją i wiedzą pisząc książki o bieganiu.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a dodatkowo wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowane nagrody rzeczowe. Centrum Integracji Społecznej przygotowało dla zawodników poczęstunek.

Przed biegiem głównym odbył się marszobieg, w którym sporą część uczestników stanowiły dzieci, a wielu z nich towarzyszyli rodzice. Uczestnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe koszulki.

Wyniki czołowych biegaczy ze Skarżyska i okolic:

Mężczyźni:

4 m. – Rafał Czarnecki – Bliżyn, STS Skarżysko
9 m. – Piotr Chmiel – Mostki, STS Skarżysko – najlepszy w kategorii M45
12 m. – Zbigniew Dulemba – Skarżysko, STS Skarżysko – najlepszy skarżyszczanin
13 m. – Piotr Sztandera – STS Skarżysko
15 m. – Arkadiusz Wnukowski – Skarżysko, Biegam z SM
16 m. – Kamil Czarnecki – Skarżysko
24 m. – Bartłomiej Błach – STS Skarżysko
25 m. – Jan Majewski – Skarżysko

Kobiety:

5 m. – Monika Mosiołek – Skarżysko – najlepsza skarżyszczanka i najlepsza w kategorii K30
6 m. – Lidia Czarnecka – Bliżyn, STS Skarżysko
7 m. – Katarzyna Domańska-Zaborska – Mostki – najlepsza w kategorii K40
8 m. – Anna Gromadzka – STS Skarżysko
9 m. – Anna Ordyńska – Skarżysko

Wyniki zawodów znajdują się na stronie http://wyniki.datasport.pl/results2133/

Gratulacje dla uczestników!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

2 KOMENTARZE

  1. Gratuluję mojej zonie Kasi, która nie zawiodła jak zawsze wygrywając swoją kategorię wiekową, wszystkim uczestnikom biegu naprawdę fajna sprawa, a w szczególności panu Prezydentowi Myszce, który biegł w pełnym rynsztunku co widać na zdjęciach bo osobiście nie byłem na biegu. Szacun dla wszystkich OSU.

    • Gratulacje dla małżonki. Panie Zbigniewie, dawniej karatecy z pana klubu również przyłączali się do takich zawodów. Naprzykład jakis pokaz czy coś takiego. Ostatnio jakoś Was nie widać. Czemu?

Comments are closed.